Zagłosuj na najciekawsze wydarzenie Bytomia
Foto:mat. prasowe

Zagłosuj na najciekawsze wydarzenie Bytomia

Trwa ostatni tydzień akcji „Przerwa na Bytom”. Jednocześnie wciąż można zagłosować w plebiscycie „Best of Bytom”. Już 9 czerwca dowiemy się, co zebrało najwięcej głosów w kategorii Najciekawsze Wydarzenie.

AB_Plebiscyt_Best_of_Bytom

Plebiscyt „Best of Bytom” to pierwsza odsłona konkursu, podzielonego na trzy kategorie: wydarzenia, miejsca oraz ludzie, z których bytomianie mogą być najbardziej dumni. Od 2 do 9 czerwca na Facebooku trwa głosowanie w kategorii Najciekawsze Wydarzenie. Wystarczy polubić zdjęcie przy wydarzeniu, która ubiega się o miano najbardziej interesującego. Wygra to, które zgromadzi najwięcej wskazań.

– W mieście działo i dzieje się wiele, a plebiscyt to doskonała okazja, by przypomnieć sobie, co nas bawiło, zaskakiwało lub zachwycało. Również podczas organizowanych przez nas wydarzeń – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom, która organizuje akcję „Przerwa na Bytom”. – Myślę, że zarówno starsi, jak i młodsi mogą znaleźć tu coś dla siebie.

Głosujący mają do wyboru: tegoroczny Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów; Teatromanię z 2016 roku; loterię „Agora szuka lokatora 2”; Bytomski Festiwal Ognia i Bytomski Jarmark Średniowieczny; Muzykę Narodów; koncert Dawida Kwiatkowskiego z okazji 5. urodzin Agory Bytom oraz event polegający na ustanowieniu rekordu liczby świętych Mikołajów czy Festiwal Sztuki Wysokiej, które miały miejsce w 2015 roku. W kolejnych dniach w plebiscycie będzie można oddawać swoje typy w kategoriach Najfajniejsze Miejsce i Najmilsza Osoba.

Akcja „Przerwa na Bytom” trwa do 12 czerwca. Na mieszkańców prócz możliwości odebrania wejściówek do miejskich instytucji sportu, kultury, rozrywki oraz plebiscytu czeka jeszcze wyjątkowy spacer historyczny szlakiem bytomskich nekropolii i historii o dawnych mieszkańcach – odbędzie się 19 czerwca. Warto będzie zabrać aparat.

„Przerwa na Bytom” ma zachęcić bytomian i mieszkańców regionu do odkrywania fascynujących miejsc i historii miasta, a także pokazać, że jest w nim mnóstwo atrakcji i okazji do spędzania wolnego czasu. W akcji biorą udział: Opera Śląska, Teatr Górnośląski, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Muzeum Górnośląskie, Bytomskie Centrum Kultury, Kino Cinema City, Centrum Sztuki Współczesnej „Kronika”, Klub Muzyczny Pin-Up! oraz OSiR, Armada Golf Club, Laserhouse (laserowy paintball), Skarpa (ścianka wspinaczkowa) i Jatomi Fitness. Codziennie od 23 maja do 12 czerwca 2016 roku dostępnych będzie ponad 80 bezpłatnych wejściówek do tych miejsc.

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: