Zakończenie projektu PAMIĘTAJ O MNIE…
Foto:W. Łomża (mat. prasowe)

Zakończenie projektu PAMIĘTAJ O MNIE…

Walbrzych_logo

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zakończył projekt „PAMIĘTAJ O MNIE…” realizowany w ramach programu Edukacja Kulturalna, dofinansowany środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych. Projekt podejmował trudny temat przemijania życia i rozstania lub utraty najbliższej osoby. Brały w nim udział 622 osoby – dzieci z 5 wałbrzyskich przedszkoli i 5 szkół podstawowych oraz dwie grupy seniorów.

MKiDN-logo

Projekt obejmował inscenizowane czytanie utworu literackiego w wykonaniu aktorów Teatru, które prezentowane było dzieciom w szkołach i przedszkolach podczas warsztatów z udziałem psychologa dziecięcego. Na zajęciach warsztatowych dzieci wspólnie odkrywały tajemnice życia, szukały najlepszego lekarstwa na smutek. Wspólnie dochodziły do wniosku, że każdy może wspominać chwile, które sprawiły mu radość oraz że wspomnienia, których nikt nam nie odbierze, pomagają przywrócić uśmiech.

Równocześnie w Teatrze Lalki i Aktora odbywały się cykliczne warsztaty dla dwóch grup seniorów, które obejmowały zajęcia literackie, warsztaty teatralne oraz zajęcia w pracowni plastycznej, gdzie uczestnicy samodzielnie wykonywali scenografię. Efekty pracy seniorów zostały zaprezentowane publiczności podczas 3 pokazów w dniach 19 i 26 czerwca 2016 roku na scenie Teatru.

„(…) Pierwszy raz uczestniczyłam w takim spektaklu, przeżywałam tremę, radość, łzy, samozadowolenie z całej pracy w teatrze, wzruszyły mnie mocne oklaski, bis oraz pochwały koleżanek, gratulacje, dziękujemy. Prosimy o jeszcze.”

Źródło i foto: materiały prasowe

????????????????
Przedszkole Niepubliczne Bajka
????????????????
Przedszkole SIÓDEMKA
????????????????
PSP nr 2
????????????????
PSP nr 10
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (2)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (3)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (4)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (5)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (6)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (7)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (8)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (9)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (10)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (11)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (12)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (13)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (14)
fot. W. Łomża
Projekt PAMIĘTAJ O MNIE, fot. W. Łomża (15)
fot. W. Łomża
Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: