Ultimate magazine theme for WordPress.

BAiKA, czyli Banach i Kafi na dwóch koncertach w Warszawie2 min read

foto: R. Kurzaj

W najbliższy weekend BAiKA zagra dwa kameralne koncerty: w Warszawie i w Łomiankach, a na jednym z nich gościem specjalnym będzie Marcin Żabiełowicz z zespołu Hey.

08 czerwca, Lemon Tree, Łomianki, godz. 20.00, gość specjalny: Marcin Żabiełowicz
-> https://www.facebook.com/events/193228227982886/

09 czerwca, La Boheme, Warszawa
-> https://www.facebook.com/events/1762718613809084/

BAiKA – nazwa zespołu, a raczej duetu, jest skrótem od Banach i Kafi. Piotra Banacha nie trzeba przedstawiać szerzej, to utytułowana i doceniana osobowość polskiego rocka. Założyciel i lider zespołów m.in. Hey i Indios Bravos, oraz producent i współkompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej – “Puk, puk”…
Kafi – Katarzyna Sondej to grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. Publiczność zna ją już z koncertów BAiKi, ale też z występów u boku Kasi Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey Fayrant Tour 2017. Utwory BAiKi wykonywane jej mocnym i niepokornym wokalem, stają się bardzo przekonującymi historiami o życiu, w których słuchacz odnajduje siebie i swoje przeżycia.

Debiutancka płyta duetu BAiKA – „Byty zależne” ukazała się 09.02.2018.
„Byty zależne” to zbiór czternastu autorskich kompozycji w których pobrzmiewają echa różnych stylistyk – od rocka po elektronikę. Wszystkie teksty napisane są po polsku i opisują relacje zachodzące pomiędzy bliskimi sobie ludźmi, co sprawia, że każdy może w nich odnaleźć trochę własnych uczuć i doświadczeń.

Płyta do przesłuchania m.in. w Spotify jak również na kanale youtube zespołu: https://www.youtube.com/channel/UCOTWj1tmtK1-ehtCg59Qimw

Link do najnowszego teledysku „Nowa królowa” -> https://www.youtube.com/watch?v=2JBAmbho-Sw

FB BAiKA www.facebook.com/banachikafi
Fragmenty koncertów, klipy: YT: https://www.youtube.com/channel/UCOTWj1tmtK1-ehtCg59Qimw
Instagram: @banach_i_kafi

foto: Radek Kurzaj