Ultimate magazine theme for WordPress.

BUZZKILL świętuje 25-lecie istnienia zespołu!1 min read

0

BUZZKILL

ŚWIĘTUJE 25-LECE ISTNIENIA ZESPOŁU

Zespół Ash świętuje 25-lecie istnienia nowym studyjnym krążkiem. Album „Islands”  trafi do sprzedaży 18 maja nakładem wytwórni Infectious Music. Będzie to następca „Kablammo”  z 2015 r. „Buzzkill”  to pierwszy zwiastun tego wydawnictwa. Piosenkę skomponował gitarzysta i wokalista zespołu Tim Wheeler. W utworze usłyszymy głos Damiena O’Neilla oraz Mickey’ego Bradleya. Utworu można posłuchać tutaj.

Trochę czasu zajęło mi zanim przestałem się śmiać pisząc „Buzzkill”, bo utwór jest dość zabawny, głupi i pełen niepotrzebnych przekleństw. W latach 90-tych znałem zespół Buzzkill z Belfastu, a ich nazwa tak głęboko zapadła mi w pamięć, że musiała w końcu znaleźć ujście w postaci utworu. Widziałem The Undertones na żywo parę razy i słuchając ich miałem poczucie winy. Zastanawiałem się jak bardzo w chórkach imitowałem ich styl. Nie pozostało mi nic innego jak zaprosić Damiena i Mickey’ego do współpracy  – mówi Wheeler.   

Nowy krążek został wyprodukowany przez Tima Wheelera z niewielką pomocą Marka Hamiltona, Ricka McMurraya oraz Claudiusa Mittendorfera, który zmiksował nowy materiał w studiu w Nowym Jorku. „Islands”  to siódmy album w dorobku artystycznym zespołu.