Charytatywny Koncert Kolęd w ramach ogólnopolskiej akcji Rodacy Bohaterom

6 stycznia/ 19.00/ Zakopane

Dnia 6 stycznia o godz. 19.00 w kościele Ojców Jezuitów „na Górce” w Zakopanem odbędzie się Charytatywny Koncert Kolęd w ramach ogólnopolskiej akcji Rodacy Bohaterom. Celem wydarzenia jest pomoc byłym żołnierzom Armii Krajowej, ich rodzinom, jak również Polakom mieszkającym na Białorusi, Litwie, Ukrainie, oraz w Rumunii i Mołdawii. Większość z nich, to ludzie w podeszłym wieku, schorowani i żyjący w biedzie.

Podczas koncertu, jak i po każdej Mszy Św. w tym dniu, odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek. Środki finansowe zostaną przekazane m.in. na zakup potrzebnej, a brakującej żywności do paczek, wsparcie kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej, transport paczek na Wschód, renowację miejsc pamięci na Kresach.

Tego wieczoru wystąpi zespół regionalny „Kijom Worci”, pochodzący z ziemi limanowskiej, a dokładniej z Pisarzowej, który zaśpiewa kolędy tradycyjne, umiłowane, popularne. Usłyszymy też stare i mniej znane utwory, które pamiętają nasi rodzice i dziadowie. Gościnnie wystąpi także Marcin Ogrodnik.

Leave A Reply

Your email address will not be published.