Ultimate magazine theme for WordPress.

„Czas na Fest!”, czyli zapraszamy na Tyskie Beerfest 2017!6 min read

0

Pierwszy weekend września na Śląsku upłynie w towarzystwie zimnego, świeżego piwa i świetnej muzyki. Tyskie zaprasza na 17. edycję Beerfestu, który odbędzie się pod hasłem „Czas na Fest!”. Na dwóch scenach zaprezentują się m.in.: Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Łąki Łan, Kaliber 44, Lady Pank, Video, East West Rockers, Weekend, Boys, Enej, Grzegorz Stasiak i inni artyści. Tyskie Beerfest potrwa od piątku 1 do niedzieli 3 września. Wstęp jest bezpłatny.

Tegoroczna edycja Tyskie Beerfest to liczne atrakcje dla miłośników muzyki, świetnego piwa i dobrej zabawy. Jak co roku każdy, znajdzie na Beerfeście coś dla siebie.

 

– Organizacja Beerfestu to już dla nas tradycja. Zaczynaliśmy od klasycznej biesiady, w której mieszkańcy bardzo chętnie brali udział i cieszyli się naszym piwem. Śląsk się zmienia i rozwija, a Beerfest wraz z nim, jednak niezmiennie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców Śląska. W tym roku także przygotowaliśmy mnóstwo różnorodnych atrakcji. Na szczególną uwagę zasługują dwie główne strefy – biesiada Śląska dla miłośników tradycyjnej wspólnej zabawy, oraz pełna młodej energii strefa koncertowa. Zawsze staramy się, aby każdy znalazł na Beerfeście coś dla siebie mówi Magdalena Kluzka z Tyskich Browarów Książęcych.

 

W Parku Śląskim na Polach Marsowych stanie scena główna, a na Dużej Łące  największy w Polsce Namiot Biesiadny  z wyjątkowym klimatem tradycyjnej, śląskiej biesiady. Bo Beerfest to – jak wskazuje nazwa – przede wszystkim święto piwa. Nie zabraknie zatem świeżego piwa prosto z browaru, w tym także wyjątkowego wariantu Tyskiego
14-dniowego, oraz strefy Tyskich Browarów Książęcych, w której będzie można zdobyć dawkę solidnej, piwnej wiedzy, m.in. dzięki warsztatom na temat sztuki nalewania i degustacji piwa. Będzie także można na własne oczy zobaczyć, jak warzone jest piwo Tyskie i w ciekawy sposób poznać historię browaru, a każdy zwiedzający będzie mieć szansę na zdobycie certyfikatu Tyskiego Znawcy Piwa. Na kinomanów czekać będą filmy w ramach kina letniego, natomiast na miłośników mocniejszych wrażeń – balon widokowy oraz lunapark z licznymi konkursami. Organizatorzy zadbają też o miłośników smacznego jedzenia – specjalnie dla nich w Parku Śląskim pojawią się różnorodne foodtrucki.

 

– Beerfest zrzesza bardzo różnorodną publikę. Dziękujemy mieszkańcom Śląska, że wpisali nasze święto piwa w swoje kalendarze i co roku z nami są. Chcemy dać im to, co najlepsze, dlatego na Beerfeście zapewniamy świeże piwo Tyskie prosto z browaru, dużo atrakcji i świetne wydarzenia muzyczne. Wystąpią m.in. Kamil Bednarek, Enej, Lady Pank, East West Rockers, Łąki Łan, Kaliber 44, Tede oraz śląskie gwiazdy takie jak Grzegorz Stasiak, Frele czy Mirosław Szołtysek oraz inni artyści. Atrakcji na Beerfescie jest tak dużo, że każdy będzie mógł ciekawie spędzić cały weekend w Parku Śląskim. Zapraszamy, będzie Fest! – zachęca Mateusz Piłat z Tyskich Browarów Książęcych.

Zarezerwuj sobie „Czas na Fest” już dziś!
Więcej szczegółów i line up na stronie: beerfest.com.pl

 

 

 


Tyskie Gronie

Tyskie należy do czołówki polskich piw pod względem zarówno wielkości sprzedaży krajowej, eksportu, jak i wygenerowanych zysków. Tyskie zostało wielokrotnie uhonorowane najbardziej prestiżowymi nagrodami branży piwnej na całym świecie – w 2011 roku m.in. Srebrnym Medalem podczas Międzynarodowego Konkursu Branży Piwowarskiej (The Brewing Industry International Awards) oraz Złotym podczas Monde Selection 2011 w Brukseli. Tyskie zdobyło też 1. miejsce wśród napojów alkoholowych w prestiżowym „Rankingu Polskich Marek 2011” ogłoszonym przez dziennik Rzeczpospolita.

Tyskie od lat wspiera polskich kibiców i sportowców. W 2006 oraz 2008 roku zainicjowało akcje wywieszania flag kibica. Dzięki nim cały kraj pokrył się barwami narodowymi, a fani dopingowali piłkarzy w czasie ważnych wydarzeń sportowych. W 2012 roku odbyła się kampania „5 Stadion” łącząca fanów piłki we wspólnym kibicowaniu. W 2014 roku marka została Sponsorem Głównym pomnika Kazimierza Górskiego, który został odsłonięty 26 marca 2015 roku przed Stadionem Narodowym w Warszawie.

 

Tyskie 14-dniowe

Tyskie 14-dniowe to świeże, niepasteryzowane piwo, którego data przydatności do spożycia wynosi zaledwie 14 dni. Zawiera 5,5% alkoholu. Tyskie 14-dniowe dostępne jest w wybranych pubach oraz restauracjach w całej Polsce. Tuż po uwarzeniu niepasteryzowane Tyskie Gronie trafia do specjalnej cysterny, następnie w ciągu 24 godzin jest transportowane do lokali gastronomicznych, gdzie finalnie trafia do tanka.

 

Tyskie Niepasteryzowane chmielone na zimno

Tyskie Niepasteryzowane chmielone na zimno, wprowadzone na rynek w 2016 roku, inspirowane jest metodami sprzed lat, gdy nie znano jeszcze procesu pasteryzacji. W przeszłości, aby piwo zachowało swój świeży smak na długie tygodnie, tuż przed wysłaniem go do karczm dodawano do niego dodatkową porcję chmielu. Obecnie chmielenie na zimno polega na tym, że kolejną porcję chmielu dodaje się tuż przed etapem leżakowania piwa. Dodawany wówczas przez tyskich browarników chmiel to pochodząca z polskich plantacji Marynka. Piwo ma 5% alkoholu.

 

Tyskie Klasyczne

Tyskie Klasyczne to piwo typu lager, które zostało wprowadzone na rynek w 2012 roku. Charakteryzuje się jasnobursztynowym kolorem oraz gęstą, białą pianę. Ma bardziej słodowy smak i łagodniejszą goryczkę niż wariant Gronie. Zawiera 5% alkoholu. Dostępne tylko w sklepach sieci Biedronka.

 

Tyskie Radler

Tyskie Radler zostało wprowadzone na rynek w 2015 roku jako piwo z popularnej kategorii radlerów. To piwo typu lager z dodatkiem lemoniadą o smaku cytrynowym. Połączenie goryczki polskiego chmielu ze smakiem świeżych cytryn w stosunku 40% do 60% sprawia, że Tyskie Radler to piwo orzeźwiające i lekkie, z wyczuwalną piwną nutą. Tyskie Radler zawiera 2% alkoholu. Jest naturalnie mętne, a w jego składzie nie ma słodzików.

 

Kompania Piwowarska skupia trzy browary o wieloletniej historii: Tyskie Browary Książęce (rok założenia – 1629), Browar Dojlidy w Białymstoku (1768) i Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu (1895). To w nich warzymy najchętniej wybierane przez Polaków piwa, między innymi: Żubra, Tyskie, Lecha, Dębowe, Redd’sa oraz kolekcję specjalności Książęcego. Sprawdzone receptury, wysokiej jakości składniki, nieskazitelna czystość w naszych browarach, a przede wszystkim umiejętności doświadczonych piwowarów – to wszystko sprawia, że warzone przez nas piwa są cenione w Polsce i za granicą.

 

Jako firma odpowiedzialna społecznie troszczymy się o ludzi i środowisko wokół nas. Realizując strategię „Postaw na piwo”, promujemy odpowiedzialność i umiar w spożywaniu alkoholu, szkolimy sprzedawców, oszczędzamy wodę i energię, wspieramy rozwój naszych partnerów biznesowych i angażujemy się w wolontariat. Mamy zaszczyt być sponsorem wielu lokalnych drużyn.