Debata: Unijna reforma prawa autorskiego: ACTA2 czy ochrona twórców?

Zapraszamy w najbliższy wtorek (18 grudnia) o godz. 12 do Akademii Ignatianum w Krakowie (ul.  Kopernika 26, budynek główny, sala nr 412) na  debatę „Unijna reforma prawa autorskiego: ACTA2 czy ochrona twórców?”.

Wydarzenie organizowane jest przez Akademię Ignatianum, Związek Cyfrowa Polska,  Fundację Ignatianum oraz Koło Naukowe „SztukARTeria”.

W debacie udział wezmą przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Związku Cyfrowa Polska, Fundacji Centrum Cyfrowe oraz przedstawiciele twórców, w tym kampanii #WolneSocialMedia. Debata będzie odbywała się z aktywnym udziałem publiczności – studentów.

Wydarzenie związane jest z trwającymi w Unii Europejskiej pracami nad projektem Dyrektywy w sprawie praw autorskich na Jednolitym Rynku Cyfrowym, zwanej „ACTA2”. Projektowane przepisy budzą dużo kontrowersji i wątpliwości. W gronie ekspertów, twórców i przedstawicieli różnych stron sporu chcemy porozmawiać o tym, co wprowadzenie Dyrektywy może rzeczywiście oznaczać dla polskich twórców, konsumentów – odbiorców ich kultury i całego cyfrowego biznesu.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.