Ultimate magazine theme for WordPress.

Dee Dee Bridgewater w NOSPR1 min read

0

 

Dee Dee Bridgewater, jedna z najwybitniejszych światowych wokalistek jazzowych wystąpi razem ze swoim kwintetem w sali koncertowej NOSPR już 26 kwietnia br.
Laureatka dwóch Nagród Grammy oraz NEA Jazz Masters Award od kilkudziesięciu lat zachwyca publiczność niesamowitym, różnorodnym głosem. Współpracowała
z największymi świata jazzu jak min. Sonny Rollins, Dizzy Gillespie, Dexter Gordon czy Max Roach. Grywała także w musicalach i produkcjach scenicznych.

Wydany we wrześniu 2017 album ‘’Memphis… Yes, I’m Ready’’ ukazuje muzyczne korzenie i wpływy, którym Bridgewater była poddana w młodości. Zainspirowana utworami słyszanymi w audycji radiowej jej ojca, Dee Dee poczuła, ze historia zatacza koło. Tym samym wyznaczyła ścieżkę dźwiękową nowego wydawnictwa. Wokalistka wspomina czym była dla niej muzyka „poruszała mnie, ​​tańczyłam z radości i płakałam z emocji”. ‘’Memphis…Yes, I’m Ready’’zostało zarejestrowane w Royal Studios w Memphis zwanym Soulsville, miejscu pełnym historii, serca i duszy Dee Dee Bridgewater, teraz już uczczonym przez nią.

Sprzedaż biletów www.nospr.org.pl

 

Organizator wydarzenia: Cracovia Music Agency