Ultimate magazine theme for WordPress.

Dolny Śląsk – 15. Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu w Jugowicach już w ten weekend!2 min read

0

Już od 15 lat Sowiogórskie Bractwo Kolejowe daje rozrywkę, frajdę i namiastkę spełnienia kolejowych marzeń. Zarówno tym dużym jak i małym. Przez kolejne edycje Mistrzostw Polski  w Drezynowaniu gościli setki, a nawet tysiące odwiedzających z całego regionu, kraju, a nawet zagranicy. Cel był zawsze jeden. Promować piękno i istotę istnienia linii kolejowej nr 285 – tak zwanej bystrzyckiej. Uchronić od zapomnienia. Teraz gdy po latach starań jest w planach do rewitalizacji.  To wciąż piękne miejsce, urokliwa linia pełna wrażeń jakie niosą widoki na panoramy Gór Sowich, Zamek Grodno czy otoczenie widziane z wysokich wiaduktów. Przeżyjcie to osobiście podczas XV edycji kultowej imprezy Push-Pull Party Jugowice 2017.

Już 22 i 23 lipca 2017. Tradycyjnie przez dwa dni. Na nieczynnej (już i jeszcze) stacji PKP  w Jugowicach zobaczycie kilka rodzajów drezyn lekkich.  Każda ma swoją odrębną osobowość. Tu nie ma szablonu, pojazdy – drezyniarze budują sami. To jednak nie wszystko, bo najważniejsze są zawody.
Już po raz trzeci zawody rozegrane zostaną na dwóch odcinkach. Podstawowy, którego zasady nie zmieniają się od lat, to jazda w parach na drezynie ręcznej.
Zawodnicy mają do pokonania odcinek 2x200m (tam i z powrotem) na jednym  z torów na stacji. Obowiązuje kilka kategorii. Najlepsi z każdej z nich otrzymają nagrody i upominki przygotowane przez Stowarzyszenie, Gminę Walim i naszych partnerów. Nie zabraknie też nowego dystansu stawianego za punkt honoru przez uczestników ostatnich edycji. To zawody DLA TWARDZIELI. Potrwają nieco krócej. W tej kategorii może wystartować tylko 20 drużyn! Do rywalizacji zapraszamy 4-osobowe zespoły. Zawodnicy muszą być pełnoletni. Przed nimi trudna misja! Podjazd na stację z wiaduktu w Jugowicach. W sumie, górski odcinek liczący 1 100m! Warto zebrać znajomych i sprawdzić czy uda się pokonać ustanowiony w ubiegłym roku rekord. Zapisy na zawody – w sobotę  od godziny 10:00, w biurze zawodów.

Równolegle przez dwa dni istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami ręcznymi na torach stacji, oraz w górę i dół linii kolejowej nr 285.
Jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w Polsce. Do wyboru różne pojazdy z Polski i zagranicy.
To jednak nie wszystko. Gmina Walim jak co roku przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych. W tym roku muzycznie, na Rockowo! Wystąpi kilka naprawdę świetnych kapel. Szczegóły na plakacie. Dodatkowo program dla dzieci, a także gastronomia i lokalni wystawcy.

Zapraszamy do Jugowic! Bieżące informacje publikujemy na facebooku: facebook.com/SowiogorskieBractwoKolejowe

Partnerzy wydarzenia:
– Koleje Dolnośląskie S.A
– Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej
– Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej,

Organizatorzy:
Gmina Walim,
Sowiogórskie Bractwo Kolejowe