Ultimate magazine theme for WordPress.

Dramatorium w Teatrze Barakah i ArtCafe Barakah1 min read

0

Teatr Barakah i ArtCafe Barakah

Kraków

Dramatorium

LITERATURA & MUZYKA & FILM & SZTUKA

(a może tylko ich symulakry…?)

Dramatorium to inscenizowane czytanie literatury. Czytają znani krakowscy aktorzy, z głośników leci muzyka, a na ścianach szaleją specjalnie przygotowane found footage.

Dramatorium to podróż po salach Barakah w poszukiwaniu dźwięków, oddalonych od realizmu filmów oraz najszczerszej, pochodzącej spod piór i maszyn szaleńców nie z tej ziemi przyziemnej literatury (opowiadania, fragmenty powieści, dzienniki, poezja i słowne gierki!).

Dramatorium to słuchanie, czytanie, oglądanie, przeżywanie i przeżuwanie w miejscu, gdzie teatr spotyka się z barem, gdzie można odbierać sztukę i pić alkohol, tworzyć sztukę i palić papierosy.

W maju będzie POP-ART. POST-MODERNIZM, z głośników brzmieć będzie post- i pop- punk, z ekranów pulp, a my będziemy jak Andy Warhol, który powiedział kiedyś: Jestem nadzwyczaj bierny. Biorę świat taki, jakim jest. Tylko się przyglądam, obserwuję go.

+ obowiązkowa SCENA BAROWA

Lichtenstein Eco Velvet Underground Barthelme Pulp Fiction Cortázar ponowoczesność Pynchon Glass Lynch Warhol Vonnegut intertekstualność Burroughs 4’33 Dick, bo „To jest tak, jak z tajnymi służbami, których skuteczność jest żadna, ale za to ich mitologia ma się świetnie. W ten sposób fantazmat sztuki nadal żyje dzięki zbiorowej konspiracji”, pisał Jean Baudrillard

PRZYGOTOWANIE: Magdalena Bażela + Anna Wyrwik

Wydarzenie:  https://web.facebook.com/events/619077384961167/?fref=ts

DATA: 25 V 2017 [czwartek   START: 20:00]

WSTĘP WOLNY