[epka] Jakub Grzechowiak “Division”

W ostatni dzień 2021 w sieci ukazała się epka sygnowana tytułem Division młodego artysty, Jakuba Grzechowiaka. Niby nic szczególnego. W muzyce dużo się dzieje. Wielu twórców publikuje samodzielnie w Internecie swoje utwory. W większości nie zasługują na uwagę. Division to jednak epka godna zainteresowania.

Jakub porusza się nastrojach elektronicznych i okołoelektronicznych. Kompozycje zgromadzone na epce są mieszanką rocka, dubu, transu i… klimatów elektronicznych z lat 80. Mieszanką nie pozbawioną niepokojących dysonansów (ale bez nieprzyjemnej kakofonii). Twórca niejako łączy ogień z wodą i wychodzi mu to całkiem udanie i oryginalnie. Jak niemal każda epka ta też nie obyła się bez wad. Niektóre utwory są zdecydowanie za krótkie a większość sprawia wrażenie swoistych próbek przed właściwą płytą.

Mimo wszystko bardzo udany debiut moim zdaniem. Dawno nie było takiego powiewu świeżości w polskiej muzyce elektronicznej uznawanej za klasyczną. Twórca jest młody i jeśli tylko będzie podążał dalej wybraną ścieżką możemy się spodziewać, że w przyszłości jeszcze nie raz namiesza w stylach, a być może i kompozytorskim świecie. Oby starczyło wytrwałości.

 

Grzegorz C. Skwarliński

 

Materiał jest dostępny na You Tube i Spotify

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.