Ultimate magazine theme for WordPress.

Gitarzysta MINISTRY na nowym albumie wrocławsko-berlińskiego MONSTERGOD2 min read

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
0

16 marca do sprzedaży trafi nowy album duetu Monstergod zatytułowany „Invictus”. Na płycie zespołu pojawiło się kilku znakomitych gości, między innymi: gitarzysta Sin Quirin (Ministry, Revolting Cocks), Void (Deathcamp Project, Undertheskin) oraz Kr-lik (Controlled Collapse, Clicks).

Ukazał się pierwszy singel promujący to wydawnictwo, do którego został zarejestrowany teledysk: https://youtu.be/6IH-LxFTzAg

Nagrywali metalowe riffy i solówki na drumli. Eksperymentowali z bałkańskim folklorem i muzyką industrialną. Czym zaskoczą teraz? „Lista naszych inspiracji jest długa” – wyjaśnia Miłosz, wokalista Monstergod. – Są na niej: Laibach, Ministry, Ladytron, Chemical Brothers czy Nick Cave”. Mimo to Monstergod jest najlepiej rozpoznawany wśród fanów mrocznych brzmień. Zespół występował na Castle Party i gotyckich imprezach w całym kraju, a jego utwory można znaleźć na kilku popularnych składankach tego nurtu. Przez ponad 10 lat wspólnego grania członkowie duetu wypracowali unikalny styl. Melodyjne, elektroniczne refreny łączą się w nich z partiami żywych instrumentów i sugestywnym wokalem. Za teksty służą zazwyczaj utwory modernistycznych i romantycznych poetów, takich jak Blake czy Baudelaire.

Na nowym krążku muzycy pozostają wierni temu stylowi i poszerzają go o nowe inspiracje. Album zyskuje na różnorodności dzięki gościnnym występom innych muzyków. Najbardziej znany spośród nich jest Sin Quirin z Ministry, który skomponował i nagrał partie gitary do utworu „God Lay Dead”. Jak to możliwe, że gwiazda tego formatu zgodziła się na współpracę z niszowym zespołem z Polski? Cóż, po prostu zapytaliśmy, czy miałby na to ochotę, a on się zgodził. To była dla nas fantastyczna przygoda i okazja na stworzenie czegoś wspólnie z muzykiem, który nas inspiruje” – wspomina MarekOkazji do dzielenia się inspiracjami było więcej – na płycie pojawiają się także Kr-lik (Controlled Collapse, Clicks), Void (Deathcamp Project, Under the Skin), Egoist oraz D’ i Raf Zaremba (Idiothead).

“Invictus” to zdecydowanie najdojrzalsza płyta Monstergod, wyprodukowana z pedantyczną wręcz dbałością o szczegóły.„Nie żyjemy z muzyki, rzadko gramy koncerty – wyznaje szczerze Marek – dlatego możemy sobie pozwolić na to, żeby płyty produkować długo. Na krążek trafiły tylko te kompozycje, którymi naprawdę warto się podzielić z innymi”. Choć zespół rzadko daje koncerty, wiadomo już, że weźmie udział w tegorocznym Castle Party w Bolkowie. Daty kolejnych występów w Polsce i Europie już wkrótce powinny pojawić się na stronie zespołu.

Najnowszego krążka Monstergod możecie posłuchać w Spotify i serwisach streamingowych lub kupić na www.monstergod.com. Więcej info o zespole i daty kolejnych koncertów znajdziecie na facebook.com/monstergod