Ultimate magazine theme for WordPress.

Instrumentalny duet Squid niesie słodką nostalgię z nowym singlem pt. Waves2 min read

Na polskiej scenie alternatywnej stawiają kroki coraz odważniej, a ich najnowszy utwór potwierdza, że to nie przypadkowe wyjście przed szereg, a dowód sumiennej pracy i wyjątkowej wizji. Wrocławski duet Squid zapowiada nowy album Waves, dzieląc się instrumentalną opowieścią o bliźniaczym tytule.   

 Kuba Łakomy i Tomek Grządkowski po trzech latach od pierwszego wspólnego materiału The Lovers ponownie łączą siły w studio, dając się porwać nowym inspiracjom. Tym razem już pod skrzydłami kolektywu regime brigade informują o nadchodzącej EPce, na której znajdziemy pięć niepublikowanych dotąd numerów, których fundamentem jest brzmienie gitar, sekcji perkusyjnych i elektroniki. Obu panów od zawsze ciągnęło do muzyki pozbawionej jakichkolwiek kompromisów czy wyrachowania, będącej twórczością w czystym tego słowa znaczeniu i… tym razem nie mogło być inaczej. Duet nie korzysta z sampli, wspólnie nagrywają wszystkie instrumenty na żywo, a te składają w utwory, które z powodzeniem mogłyby stać się szatą dźwiękową niejednej filmowej produkcji. Warto przypomnieć, że to właśnie oni dwukrotnie poprzedzali występy Jozefvan Wissema (podczas trasy koncertowej w Polsce), czyli ulubionego kompozytora reż. JimJarmusha. Singiel zwiastuje hipnotyczną sesję z muzyką transcendentną, miejscami surową i mroczną, którą autorzy  zwykli definiować jako avant rock. Te ciemne barwy podszyte są emocjami, które bezustannie i nieco drażliwie krążą pomiędzy niepokojem, a nadzieją.

Waves wypełnia swoista tęsknota, która przez ponad sześć minut trwania utworu — nabiera przeróżnych kształtów, obijając się jak tytułowe fale o klif konstrukcji brzmieniowej z  jaką przyszło się nam spotkać. W przedsionku między zimą, a wiosną – zbliżająca się płyta zespołu Squid ma szansę stać się jednym z najjaśniejszych momentów tego roku w kategorii polskich debiutów fonograficznych.  Waves EP w dystrybucji cyfrowej oraz limitowanym, fizycznym nakładzie ukaże się już 23 marca.