Ultimate magazine theme for WordPress.

Już w czwartek Kayah i Bregović ruszają w wielką trasę koncertową!3 min read

0

Długo oczekiwana wielka trasa koncertowa Kayah i Gorana Bregovicia rusza już w najbliższy czwartek. Artyści po 17 latach przerwy wystąpią na 8 koncertach w Polsce. Swój kultowy repertuar z płyty “Kayah i Bregović” zagrają w Łodzi, Gdyni, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i na dwóch koncertach w Warszawie. Artyści przygotowali także niespodzianki.

Koncert w Krakowie, podobnie jak dwa wydarzenia w Warszawie, zostały wyprzedane, ale ostanie bilety w pozostałych 5 miastach są wciąż do nabycie w Bileteriach m.in. na www.biletomat.pl/bilety-na-kayah-bregovic/

„Kayah i Bregović” to kultowa płyta w historii polskiej muzyki. Wydany w 1999 roku album sprzedał się w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych, m.in. 3 Fryderyki i 4 Superjedynki. Mimo upływu lat utwory z płyty są wciąż aktualne i podbijają serca kolejnych pokoleń. Najlepszym dowodem na to jest reakcja fanów na zeszłoroczny gościnny udział Kayah podczas koncertu Gorana Bregovića wraz z jego Wedding and Funeral Band.

We wrześniu 2016 roku duet zagrał wspólnie kilka wybranych utworów podczas koncertu serbskiego artysty w Warszawie. Informacja o gościnnym udziale Kayah wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród fanów muzyki, dzięki czemu bilety zostały wyprzedane na wiele dni przed wydarzeniem. Przedsięwzięcie, które pierwotnie miało odbyć się w klubie Progresja zostało przeniesione do większej Hali Koło i ponownie wyprzedane. Koncert okazał się ogromnym sukcesem, a publiczność, bardzo zróżnicowana pod względem wieku, tak licznie zgromadzona na wydarzeniu, śpiewała z Kayah każdy wykonywany przez nią utwór.
„Kocham podróżować dzięki muzyce, nie tylko uchem po mapie przenosząc się do Cabo Verde z Cesarią Evorą, do Izraela z Idanem Raichelem, ale i na Bałkany razem z Bregovićem. Ta ostatnia współpraca przyniosła mi w życiu dużo dobrego i wiem jak ważna była w życiu innych ludzi. To właśnie z szacunku dla fanów, dla ważnych chwil w ich życiu powiązanych z naszą wspólną płytą, zdecydowałam się na koncerty z Goranem. Zapalnikiem był nasz wspólny warszawski występ w zeszłym roku. To ogromna frajda poczuć się tak blisko z tyloma ludźmi. Wspaniała energia, wspaniała bałkańska podróż, ale i podróż w czasie dla nas wszystkich. Czeka nas ogromna dawka wzruszeń” – komentuje Kayah.

Z okazji trasy ma miejsce wznowienie kultowej płyty “Kayah i Bregović”. Edycja specjalna zawierać będzie również nowe aranżacje dobrze znanych utworów, wyłonione w ramach ogólnopolskiego konkursu na platformie www.2track.pro

Natomiast już 6 października polską premierę będzie miała nowa płyta Gorana Bregovicia “Three Letters From Sarajevo”, na której artysta połączył muzykę trzech różnych religii.

Harmonogram wrześniowej trasy koncertowej:
14.09.2017 (czwartek) – Łódź, Wytwórnia
15.09.2017 (piątek) – Gdynia, Gdynia Arena
16.09.2017 (sobota) – Szczecin, Azoty Arena
18.09.2017 (poniedziałek) – Poznań, MTP II
19.09.2017 (wtorek) – Wrocław, Hala Orbita
21.09.2017 (czwartek) – Kraków, Hala Wisły – WYPRZEDANY
22.09.2017 (piątek) – Warszawa, Progresja – WYPRZEDANY
23.09.2017 (sobota) – Warszawa, Progresja – WYPRZEDANY

Więcej na: www.facebook.com/kayah.official/events

Trasę koncertową Kayah i Gorana Bregovića organizuje agencja Follow The Step.

BILETY: 
Biletomat.pl: www.biletomat.pl/bilety-na-kayah-bregovic/ 
Eventim.pl: www.eventim.pl/Kayah&Bregovic
eBilet.pl: www.ebilet.pl/muzyka/ethno/goran-bregovic/
oraz w sieciach:
Empik, Media Markt, Saturn.

Posłuchaj płyty „Kayah i Bregović”:  
Kayax.lnk.to/KayahBregovic

Obejrzyj teledysk do utworu „Prawy do Lewego”:
bit.ly/PrawyDoLewego

Kayah:
www: kayah.pl
Facebook: www.facebook.com/kayah.official
Instagram: www.instagram.com/kayah_official

Kayax:
www: kayax.net
Facebook: www.facebook.com/kayaxmusic
YouTube: www.youtube.com/user/KayaxTV
Instagram: www.instagram.com/kayax_music