Ultimate magazine theme for WordPress.

Kolędowanie z Daisy

0

Zapraszamy na „Kolędowanie z Daisy” – trzeci już koncert w wykonaniu Orkiestry K.O.S. – Książęcej Orkiestry Salonowej, który odbędzie się już w niedzielę tj. 17.12.2017 o godzinie 18.00 w Sali Maksymiliana.

W repertuarze:
Jerzy Kosek – dyrygent
Marta Kosek – obój
Chór Millenium – Małgorzata Wiłkomirska
Chór „Freundschaft” – Doris Stempowska

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza awizacja!
Prosimy o awizację telefoniczną w Punkcie Obsługi Klienta Zamku (74) 66 43 834 (awizacja jest możliwa codziennie w godzinach 9.00 – 15.00).

Jak to się zaczęło?
W 2013 r. przygotowując koncert w Filharmonii Sudeckiej natknąłem się na partyturę, w której widniała pieczęć „Książęca-Górniczo-Uzdrowiskowa Orkiestra-Wałbrzych” – opowiada Jerzy Kosek, dyrygent, pomysłodawca koncertów. – Zwróciłem się do mojego przyjaciela Mateusza Mykytyszyna z prośbą o wyjaśnienie, kiedy działała ta orkiestra. Okazało się, że generalnie orkiestra istniała w zamku od zawsze, a ta wspomniana przeze mnie, której partyturę odkryłem, działała z powodzeniem na przełomie XIX i XX wieku – kończy. Okazją do kontynuowania tej myśli okazał się pobyt najmłodszego wnuka Księżnej Daisy, Bolko, którego Jerzy Kosek wypytywał o to, co pamięta z młodości. Jaka orkiestra grała, jakie koncerty i z jakim repertuarem. To wszystko pozwoliło mi wymyślić nową formułę orkiestry smyczkowej, która cyklicznie występowałaby w sali Maksymiliana w Zamku Książ – wyznaje dyrygent. Opowiedziałem mój pomysł Prezydentowi Wałbrzycha dr Romanowi Szełemejowi, a ten skontaktował mnie z Prezesem Zamku Rafałem Wiernickim, który zaakceptował wszystko, co mu zaproponowaliśmy. I tak, od września co miesiąc w jedną niedzielę gramy koncerty z różnym repertuarem. Zapraszamy do współpracy znakomitych solistów. Gramy muzykę ambitną, ale także ciekawą o czym świadczy obecność dużej rzeszymelomanów na każdym koncercie.

Nasi goście będą mogli się o tym przekonać już w niedzielę 17 grudnia 2017 r. o godz. 18:00.
Zapraszamy!