Kuba Wojewódzki na Forum Ujotum

Nietypowe pozdrowienia w typowym stylu – czyli Kuba Wojewódzki dla Wybieram Kulturę

11 marca odbyło się czwarte spotkanie cyklu Forum Ujotum. Gościem Auditorium Maximum był  Kuba Wojewódzki – kontrowersyjna, barwna i niewątpliwie legendarna postać polskiego show-biznesu.

Dziennikarz opowiadał o początkach swojej kariery, którą rozpoczął paradoksalnie, od rzucenia studiów dziennikarskich. Postawił na praktykę. Miał konkretne pomysły, gotowy plan realizacji swojej, jak to określił, dziennikarskiej misji. Sprzeciwiał się medialnym ograniczeniom i gotowym scenariuszom. Umiejętność słuchania, wątpienie, szczerość i niezależność, to jedne z wielu cennych wskazówek, jakich udzielił studentom. Jego autorski program „Kuba Wojewódzki” od 16 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, właśnie ze względu na swoją bezgraniczną specyfikę. Kuba nie przygotowuje scenariusza. To goście wyznaczają kierunek, jakim potoczy się rozmowa.

W dzisiejszych czasach dla wielu dziennikarstwo jest tylko narzędziem do popularności. Jednak – Żeby być dziennikarzem, trzeba być dobrym człowiekiem. Jeśli chcecie być tymi, którzy chcą pokazać innym swoją siłę, to nie wybierajcie tego zawodu – mówił Wojewódzki.

 

Uwaga! Nietypowe pozdrowienia w typowym stylu – czyli Kuba Wojewódzki dla Wybieram Kulturę.

Leave A Reply

Your email address will not be published.