Ultimate magazine theme for WordPress.

L.U.C Feat. MC Silk, Magiera – Pożar w burdelu mego życia2 min read

0

Dwóch MC’s recytujących rymy z szybkością Shinkansenów w szalonym wideoperformensie z pogranicza teatru płaszczyzn i live paintingu. L.U.C i MC Silk oraz Wojtek Mecwaldowski w utworze Pożar w Burdelu mego życia z albumu REFlekcje.

Wideoperformens do utworu dwóch ultraszybkich nawijaczy „Pożar w burdelu mego życia” powstał przy współpracy z Cloud Theater (reżyserem Teo Dumskim i rysownikiem – Adamem Kabatem). Wykorzystano tu technologię live paintingu, tabletów i autorskich parakomiksowych efektów specjalnych. Zobaczcie do końca ten szalony wideoperfomens a przekonacie się, że to co widzicie to nie animacja a prosty zabieg będący mieszanką teatru płaszczyzn, rysunku i nowych technologii.

To analogowo-cyfrowy teatr z wirtualną scenografią rysunkową. Gościnnie w klipie wystąpił Wojciech Mecwaldowski i Mc Silk.

Cloud Collective to Chmura artystów, technik, miejsc, tematów, widzów i technologicznych rozwiązań założona przez wrocławskiego twórcę Teo Dumskiego, który od lat zamuje się poszukiwaniem nowych form wyrazu w sztukach performatywnych. Artyści nagrali wideo 2 lata temu eksperymentując z technologią.

Artyści ujawniają film w związku z trasą koncertową do projektu REFlekcje, przy którym L.U.C nawiązał kontakty z licznymi artystami i ich spadkobiercami a następnie za ich zgodą połączył swoją muzykę i osobiste teksty z kultowymi refrenami polskiej fonografii m.in. Ireny Jarockiej, Haliny Frąckowiak, Krystyny Prońko i Magdy Umer.

Tak powstał eklektyczny i międzypokoleniowy projekt łączący hip-hop, poezję, elektronikę i muzykę klubową.

Autentyczne i emocjonalne piosenki z tego albumu osiągnęły kilkanaście milionów wyświetleń w internecie, mimo to artysta z powodów osobistych po kilku koncertach zawiesił dalsze występy z tym projektem. 

W odpowiedzi na liczne prośby fanów tekściarz i producent postanowił jednak zagrać kilka ostatnich REFlekcyjnych koncertów zamykając projekt przed wiosenną premierą nowej płyty. Nowy album pojawi się 2018 roku i jak zapowiada Rostkowski będzie otwarciem zupełnie nowego rozdziału jego życia.

10 Listopada – Warszawa – Teatr Studio 

25 Listopada – Wrocław – Akademia Club

28 Listopada – Kraków – Małopolski Ogród Sztuk

2 Grudnia – Gdańsk – Stary Maneż

7 Grudnia – Poznań – U Bazyla

Występują: L.U.C, Wojciech Mecwaldowski, MC Silk

Muzyka: L.U.C, Magiera (Whitehouse)

Liryka: L.U.C, MC Silk

Reżyseria: Teo Dumski i L.U.C

Montaż: Teo Dumski

Zdjęcia: Teo Dumski i Piotr Bartos

Live Painting: Adam Kabat