Ultimate magazine theme for WordPress.

“Leaving Home” – premiera utworu It’s July Already1 min read

“Leaving Home” to najnowszy singiel krakowskiego zespołu It’s July Already. Pełen skrajnych emocji utwór mierzy słuchacza ze wspomnieniem o tytułowym “opuszczeniu domu”, które nie dla każdego musi oznaczać po prostu zamknięcie za sobą drzwi. Jakie przywitanie będzie nas czekać po powrocie?

It’s July Already oczywiście nie lubi odpowiadać na pytania o to, co gra. Mówi się, że zespół inspiruje się amerykańskim folkiem i trudno temu zaprzeczyć. Ale to za mało. Bo jest w historii muzyki taki moment, w którym tenże folk w niezauważalny sposób złączył się z popem i rock and rollem. Kto wie, czy nie jest to dla It’s July Already moment najbardziej znaczący. Za to ukłony dla Dylana, The Band i Velvet Underground.

Ponad dwadzieścia lat później rozpoczął się natomiast etap, w którym dzięki otrzeźwieniu przyniesionym przez punk rock padły ostatnie bastiony zależności od dużych wytwórni i nie trzeba było już być “profesjonalistą”, by mieć zespół. W tym miejscu podziękowania dla Beat Happening i Galaxie 500.

Dodajcie do tej historii bujający rytm, Hammondy i szczyptę zdrowej melancholii. To właśnie It’s July Already.

It’s July Already to również Krzysiek, Piotrek, Michał, Mateusz i Kamila. W marcu 2017 roku została wydana debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu “It’s July Already”, którą w wersji koncertowej prezentowano m.in. na festiwalu Tak Brzmi Miasto 2017. Grupa jest częścią kolektywu i wytwórni “Wynik Współpracy”, który zrzesza twórców, producentów i organizatorów działających zgodnie z zasadami “Do It Yourself” i “Do It Together”.