Ultimate magazine theme for WordPress.

LUMP: występ w kultowym programie “Later… with Jools Holland” / nowy teledysk!1 min read

LUMP

WYSTĘP W KULTOWYM PROGRAMIE „LATER… WITH JOOLS HOLLAND” / NOWY TELEDYSK

LUMP to nowy projekt nominowanej do nagrody Grammy i zdobywczyni Brit Awards Laury Marling oraz Mike’a Lindsaya, założyciela formacji Tunng i producenta muzycznego. Album „LUMP”, który został zarejestrowany w londyńskim studiu Mike’a, trafi do sprzedaży 1 czerwca nakładem wytwórni Dead Oceans.

Ostatnio duet wystąpił w kultowym brytyjskim programie „Later… with Jools Holland”  i zaprezentował dwa utwory: “Curse Of The Contemporary”  – można obejrzeć tutaj oraz “Late To The Flight.”   Do drugiej kompozycji zespół opublikował teledysk, którego autorem jest Esteban Diacono. Video można obejrzeć tutaj.

Historia LUMP rozpoczęła się pewnego wieczoru w połowie czerwca 2016 r. Laura supportowała koncert Neila Younga w Londynie i  po występie poznała Landsaya. Okazało się, że oboje są wielbicielami swojej twórczości. Mike pracował nad projektem, który wymagał udziału wokalistki oraz tekściarki więc ich spotkanie okazało się prawdziwym zrządzeniem losu. Lindsay zaprosił Laurę do swojego świata i wspólnie powołali do życia LUMP. Marling instynktownie poczuła się jak w domu. Zainspirowana surrealizmem początku XX wieku i absurdalną poezją Edwarda Leara i Ivora Cutlera, chciała przebić się przez pozorną pustkę współczesnego życia.