Wybieram Kulturę
Aktualności muzyczne, relacje, recenzje płyt, wywiady, artykuły, informacje o imprezach oraz baza artystów i płyt.

Relacja – Męskie Granie w Poznaniu

0

Za nami  ,, Męskie Granie ” w Poznaniu . Na scenie zagrali m.in: Dawid Podsiadło, Maria Peszek, Raz Dwa Trzy, Monika Brodka , Orkiestra Męskiego Grania oraz wielu innych wyjątkowych artystów.

Jako pierwszy wystąpił Daniel Bloom z gościnnym udziałem: Gaby Kulki, Marsiji i Tomka Makowieckiego, którzy rozgrzali publiczność do czerwoności. Kolejnym artystą jaki pojawił się na scenie był Miuosh & Fandango Orkiestra, którzy zaserwowali dobrą dawkę rapu z nutą symfonii.

Wszystkim znany i lubiany Raz Dwa Trzy wystąpił w towarzystwie Moniki Brodki , Dawida Podsiadło, Leszka Możdżera, Mariusza Lubomskiego oraz Organka . Zespół przypomniał swoje dawne przeboje, przeplatając je z nowymi kawałkami. Była to prawdziwa gratka dla fanów zespołu! 

Podczas „Męskiego Grania” w Poznaniu Monika Brodka promowała swoją nową płytę ,,Clashes”- utwory z tego krążka zdecydowanie brzmią bardziej charyzmatycznie na żywo – prawdziwy rarytas dla wybrednych słuchaczy! W poprzednich latach podczas trasy koncertowej MG, Brodka prezentowała  przearanżowane na liczne sposoby kawałki z poprzedniej płyty, które brzmiały wręcz fenomenalnie, w tym roku Monika również postarała się, by koncert był wyjątkowy i niezapomniany. 

Maria Peszek jak zwykle nie zawiodła – przekazała publiczności tyle energii i siły, że starczyłoby dla całego świata!  Artystka zaprezentowała utwory z płyty ,, Karabin” jak  i ,, Jezus Maria Peszek”. Oczywiście wszystkie utwory zostały genialnie zaaranżowane i wykonane na najwyższym poziomie, w swoisty dla Marii oryginalny sposób.

Na scenie nie zabrakło wspomnianego już Dawida Podsiadło, ulubieńca zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Jego występ jak zawsze wzbudził ogromny entuzjazm publiczności. Artysta doskonale wie, jak podsycić atmosferę. Jego wokal jest fenomenalny, a na żywo brzmi naprawdę niepowtarzalnie. No i nie można wspomnieć o charyzmie scenicznej, musicie to samo zobaczyć na żywo!

Na koniec wystąpiła Orkiestra Męskiego Grania. Tym razem Orkiestra gościła Andrzeja Grabowskiego i Monikę Brodkę . Artyści wykonali m.in. kawałki Maanamu, Bajmu, Anny Jantar, Kultu, Cool Kids of Death. Nie zabrakło również  utworu ,,Wataha „, który jest singlem promującym całą trasę koncertową „Męskiego Grania 2016”.

Warto również wspomnieć, że na tegorocznych koncertach mamy dodatkową scenę – ,,Ż”, na której występują inni artyści niż na scenie głównej. Ich występy odbywają się w trakcie przerw technicznych na scenie głównej, które są nieuniknione przy zmianie artystów. W Poznaniu na scenie „Ż” wystąpili m.in.  The Stubs,  Dick 4 Dick oraz Rebek .

„Męskie Granie” jak co roku przyciągnęło rzesze młodzieży, jak i wytrawnych oraz dojrzałych słuchaczy. Bilety rozeszły się bardzo szybko i kilka dni przed koncertem organizator przekazał pulę 1000 biletów, które równie szybko zniknęły.

Najbliższy  koncert odbędzie się 16.07.2016 r.  w Katowicach, na który już teraz gorąco zapraszamy !

%d bloggers like this: