Męskie Granie: Trasa 2017 rozpoczęta w Poznaniu!

fot. R. Kramski (Facebook Męskie Granie Orkiestra)

XXANAXX, Pro8l3m, Me and That Man, Projekt Obywatel GC 2.0, Organek, Hey, Męskie Granie Orkiestra oraz artyści młodego pokolenia zainaugurowali trasę Męskie Granie 2017! W sobotę, 8 lipca, na poznańskiej Cytadeli bawiło się około 7000 fanów rockowych brzmień.

Bilety na Męskie Granie 2017 rozeszły się jak świeże bułeczki. Nie tylko w Poznaniu, ale i w pozostałych miastach goszczących tegoroczną trasę Żywca i Radiowej Trójki – za wyjątkiem koncertu finałowego w Żywcu, na który sprzedaż biletów ruszy 24 lipca – bilety wyprzedały się w ciągu zaledwie kilku dni.

W Poznaniu, mimo, że początkowo aura nie zachęcała do zabawy w plenerze, już od otwarcia bram widzowie tłumnie gromadzili się w Parku Cytadela przy Muzeum Armii Poznań.

Na początku, na scenie pojawił się duet XXANNAXX, mający tego popołudnia naprawdę trudne zadanie rozruszania publiczności w – jeszcze – deszczowej pogodzie. Szybko jednak pod sceną zgromadziła się znaczna grupa fanów Klaudii Szafrańskiej i ciekawych elektronicznych brzmień zespołu.

Między koncertami na dużej scenie, w trakcie prac technicznych, uwaga publiczności kierowana była na małą scenę, nazwaną na tę okazję „Sceną Ż”. Na małej scenie prezentowali się muzycy młodego pokolenia.

Tego wieczoru na dużej scenie wystąpił również nietuzinkowy duet. Panowie Adam Nergal Darski i John Porter zaprezentowali materiał z wyjątkowego projektu Me and That Man ukazującego Nergala w nieco innym, spokojniejszym wydaniu. Fanów dodatkowo ekscytował fakt, że był to pierwszy w Polsce koncert duetu Nergal/Porter. Panowie zaprezentowali się z najlepszej możliwej strony, a materiał z albumu “Songs of Love and Death” idealnie wpasował się w gusta zdecydowanej większości widzów. Między utworami ze sceny płynęły zabawne anegdoty dotyczące samych muzyków.

Męskie Granie to nie tylko koncerty promujące albumy, koncerty gwiazd, ale też niecodzienne projekty. Powoli się ściemniało, gdy rozbrzmiał wokal Meli Koteluk. Artystka, która niedawno ogłosiła przerwę od koncertowania, zrobiła wyjątek dla projektu Obywatel GC 2.0 i Męskiego Grania. OBYWATEL GC v.2.0 To „Koncert – Projekt Specjalny”, który jest pewnego rodzaju hołdem złożonym Grzegorzowi Ciechowskiemu, a którego kanwą jest album „TAK! TAK!” z roku 1988. Kierownikiem muzycznym i głównym aranżerem jest znakomity producent Andrzej Smolik. W roli wokalistów, oprócz wcześniej wspomnianej Meli Koteluk pojawili się Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Błażej Król oraz SKUBAS. Wyjątkowe aranżacje liryczne utworów GC przeplatane były mocnymi, rockowymi.

Publiczność bawiła się coraz lepiej. Na małej scenie tego wieczoru pojawili się jeszcze DUIT, Ryba and The Witches, Daria Zawiałow i Piotr Zioła, zaś na dużej Pro8l3m, Tomek Organek, zespół Hey z Kasią Nosowską na czele oraz Oni… Wyczekiwane przez wszystkich show, wisienka na torcie każdego koncertu Męskiego Grania, czyli Męskie Granie Orkiestra na czele którego w tym roku stanął ponownie Tomasz Organek, a towarzyszyli mu, w roli frontmanów, Monika Brodka i Piotr Rogucki. Męskie Granie Orkiestra to mieszanka, niemal wybuchowa, najlepszych polskich muzyków i producentów. W koncercie gościnnie wzięli udział Małgorzata Ostrowska, MIUOSH oraz Kev Fox. Na tegorocznej setliście znalazły się takie utwory jak „Hifi Superstar” (Wanda i Banda), „King Bruce Lee” (Franek Kimono), czy „W deszczu maleńkich żółtych kwiatów” (Mylovitz). Zwieńczeniem i zarazem zakończeniem pierwszego koncertu Męskiego Grania było wspólne odśpiewanie tegorocznego singla Męskiego Grania – „Nieboskłon”.

Wyjątkowe koncerty z cyklu Męskie Granie od 8 lat niezmiennie prowadzi Piotr Stelmach, współtwórca trasy, który swoimi opowieściami dotyczącymi artystów urozmaica każdy występ.

Podsumowując. Męskie Granie 2017, podobnie jak poprzednie edycje, odnosi ogromny sukces. Tych, których ominął koncert w Poznaniu – mogę zapewnić o wysokim poziomie artystycznym. Tym, którzy mają bilety na kolejne koncerty – zazdroszczę i gratuluje. Pozostałym polecam wybranie się na finał Męskiego Grania 2017 do Żywca, lub śledzenie transmisji LIVE właśnie z Żywca.

 

Kamil Nowacki

fot. użyczone (Męskie Granie – facebook, Me and That Man – facebook)

Tegoroczny singiel Męskiego Grania :

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.