Ultimate magazine theme for WordPress.

Michał Żebrowski na All In UJ2 min read

 

22 maja odbyło się szóste spotkanie w ramach programu Juwenalia z klasą by All In UJ. Tegorocznym gościem wydarzenia był wybitny aktor filmowy i teatralny oraz dyrektor Teatru 6. piętro – Michał Żebrowski.

Aktor opowiadał o tym jak udaje mu się łączyć życie “na świeczniku” z życiem wiejskim, a także o tym, co skłoniło go do założenia własnego teatru.

Choć wychowywał się i na co dzień mieszka w Warszawie, wiejskie życie nie jest mu obce. Już od 3 roku życia rodzice zabierali go na Podhale. Jak wspomina Nie było wtedy prądu ani Instagrama, ludzie wstawali i kładli się spać z kurami. To było proste, ale kulturalne życie. Mimo upływu czasu, aktor kultywuje tę tradycję, jednocześnie chce pokazać swoim dzieciom jak wygląda prawdziwe życie.

Michał Żebrowski znany jest głównie z dramatycznych ról. Zagrał m.in. u Andrzeja Wajdy w filmie Pan Tadeusz, co dziś wspomina jako piękną przygodę. Wystąpił także w znanych produkcjach jak Ogniem i mieczem czy Wiedźmin. Dużo rozgłosu przyniosła mu z pewnością rola profesora Falkowicza w serialu Na dobre i na złe, o którą publiczność Audytorium Maximum pytała najczęściej. Dzięki niej zdobył aż trzy telekamery w kategorii “Aktor” oraz zyskał sympatię wielu z nas.

Od 2010 roku wraz z Eugeniuszem Korinem prowadzi i nieustannie rozwija Teatr 6. piętro, działający w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jak powiedział aktor – Nasz teatr ma trzecią co do wielkości widownię w Warszawie. Michała Żebrowskiego możemy zobaczyć w znanych spektaklach pt. Ożenek oraz Wujaszek Wania.

UWAGA! Na koniec kilka słów od Michała Żebrowskiego.