Ultimate magazine theme for WordPress.

MIN t rapuje jej historię. Zobacz najnowszy singiel i teledysk „Her Story”3 min read

0

Debiutancki album MIN t „Assemblage” to efekt jej sumiennej pracy na przestrzeni dwóch ostatnich lat, a zdaniem krytyków muzycznych i słuchaczy szybko otrzymał miano jednego z najlepszych krążków w dorobku polskiej muzyki alternatywnej. 8 marca artystka powróciła z trzecim singlem pt. „Her Story” w postaci teledysku, a treść liryczna, jak i wizualna przypomina, że data premiery nie jest przypadkowa.

Neo-soulowy, tytułowy kolaż mieści w sobie energię żywego instrumentarium mieszającego się z elektroniką. Przekrój brzmieniowy, jaki prezentuje na swojej płycie MIN t, można było usłyszeć już w dwóch pierwszych singlach czyli „Motion” i „Missing the Air”. Od przepastnej, future funkowej aranżacji – artystka przeskakuje w industrialne i przepełnione niepokojem przestrzenie kompozycyjne. Tym razem album promuje niezwykle dynamicznym „Her Story”, w którym motorem napędowym jest brzmienie gitar i perkusji, jednak pierwsze skrzypce gra sama wokalistka, rapując niezwykle ekspresyjny i zaangażowany emocjonalnie utwór:

„Her Story” mieści w sobie tekst autorstwa mojej siostry, który mówi o tym jak łatwo się zgubić w wykreowanym świecie i o tym jak ludzie nas widzą lub chcą widzieć, a przy tym jak łatwo pomijają lub totalnie nie zauważają prawdziwych problemów. Żyjemy w czasach mediów społecznościowych, często na pokaz, świadomie zakładając maski by poczuć się lepiej w tej zdegenerowanej przestrzeni. By czuć, że komuś na nas zależy… choć to często wołanie o pomoc, ale na te realia świat bywa głuchy. O tym jest ta historia i pewnie w jej postaci może odnaleźć się wiele dziewczyn. Musimy brać sprawy w swoje ręce i walczyć o swoje, by usłyszano o naszych prawdziwych potrzebach – podkreśla Martyna Kubicz.

MIN t to kompozytorka, pianistka, producentka i wokalistka, a w karierze solowej stawia przede wszystkim na własne umiejętności wykonawcze. W najnowszym singlu staje się głosem młodych kobiet, które bezustannie zmagają się z opresyjnością świata. Teledysk został wyprodukowany przez studio filmowe WIDNO we współpracy z kolektywem regime brigade – wydawcą i managementem artystki. Klip prezentuje sześć kobiet: naturalnych, różnych, ambitnych, okiem twórców – zupełnie wyjątkowych. Ich portrety ukazują zwyczajne życie, podejmowane aktywności i otaczającą je przestrzeń. Widzimy momenty bycia “samej ze sobą” czy pracy nad swoim wizerunkiem. Ich historie przeplatane są liryczną narracją artystki, a kulminacyjny moment obrazu to gest triumfu nad wszelkimi trudnościami, z którymi wciąż muszą się zmagać w walce z codziennością.

9 marca we wrocławskim Imparcie, a więc rodzinnym mieście artystki –  MIN t zagrała „Her Story” na żywo podczas pierwszej edycja akcji „Babskie Granie”. Imprezę organizowały środowiska pro-kobiece dzień po Międzynarodowym Strajku Kobiet 8 marca 2018 roku. Zbiórka podczas koncertu i towarzyszącej mu aukcji przeznaczona została na rzecz oddziału Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, prowadzącego grupy wsparcia, bezpłatne porady prawne, konsultacje psychologiczne i poradnictwo zawodowe dla ofiar przemocy domowej.

Teledysk „Her Story” http://bit.ly/MINt-HerStory

Album „Assemblage” https://bit.ly/MINt-Assemblage

Fanpage MIN t http://facebook.com/MINtMartynaKubicz