Mocny pop z pazurem. BroCat „wciska start” i robi to dobrze

Prawie pół roku przyszło czekać fanom BroCatu na kolejny singiel, który zapowiada płytę zespołu. Na początku marca ukazał się utwór „Brudna Gra”, którym zespół wygodnie rozsiada się na kanapie z podpisem „muzyka pop z pazurem”.

Pierwszy singiel grupy Chodź ze mną, przekroczył barierę 100 tysięcy odtworzeń na You Tube i zwiastował mieszankę mocnego popu i elektroniki, z wykorzystaniem „żywych instrumentów”. Brudna gra potwierdza konsekwencje zespołu w kwestii brzmienia, ale robi to z zupełnie inną dramaturgią.

Po odsłonięciu swojego pierwszego, radosnego oblicza w Chodź ze mnąMonika Gawrońska zabiera nas w inny, gorzki świat. Świat z jeszcze większym i ostrzejszym pazurem.

Singiel Brudna Gra to kawałek o osobie, która nie ma zamiaru działać fair – jest bezwzględna, nie uznaje kompromisów. Bardzo często spotykamy podobnych ludzi na swojej drodze czy to w związku, czy biznesie. W przypadku „Brudnej Gry” mnogość interpretacji sprawia, że wielu słuchaczy w różnych sytuacjach życiowych może łatwo utożsamić się z tekstem piosenki – tłumaczy wokalistka grupy, autorka tekstu oraz współautorkamuzyki do singla.

Zespół BroCat

Już na początku utworu wiemy, że mamy do czynienia z doświadczonymi muzykami, którzy wiedzą, że w muzyce „więcej”, nie znaczy „lepiej”. Syntetyczne, łamane partie perkusyjne Roberta Kasprzyka sprawnie regulują tempo i wprowadzają w przebojowy refren. Warto nadmienić, że Robert ma na koncie współpracę z Romanem Moszkowiczem z Laid Back, jaki i występy w punkowych ekipach.

Hit bez kompromisów

Chociaż utwór ma budowę charakterystyczną dla piosenek rockowych, brzmieniowo jest nieoczywisty. Zdecydowanie większy akcent jest tutaj położony na sekcję rytmiczną niż gitarowy riff, co przywodzi na myśl ostatnie dokonania takich zespołów jak Muse.

Wieloletnie doświadczenie nie zwalnia z odrobienia lekcji ze współczesnej muzyki popularnej – BroCat doskonale o tym wie. Dowodem na to jest zaskakujące użycie syntezatorów wprowadzających w ostatni refren. Patent nie jest wprowadzony na siłę, ale tworzy dodatkowe, mocne przejście do kluczowego momentu w piosence.

Za kompozycję utworu, oprócz wokalistki, odpowiedzialni są producenci Łukasz Ewiak i Jakub Leszczyński.

Aranż piosenki jest urozmaicony, a produkcja czytelna, co w muzyce pop zawsze będzie atutem.

W sieci można obejrzeć teledysk do utworu Brudna gra. Nagranie zostało zrealizowane w krakowskim studiu Nieustraszeni Łowcy Dźwięków – realizatorem był Darek Grela. Nagraniem teledysku zajęła się firma Mind Productions.

To dopiero początek

Zespół zapowiedział, że tematyka utworów na nadchodzącym longplayu będzie różnorodna. Na płycie znajdą się ballady, ale również utwory z mocniejszym, rockowym brzmieniem.

– Lubimy eksperymentować z muzyką i łączyć kilka stylów – podkreśla zespół.

Premiery debiutanckiego krążka BroCatu możemy spodziewać się już tej jesieni. Za dystrybucję albumu odpowiada Agora Digital Music.

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny