Ultimate magazine theme for WordPress.

Muzyka elektroniczna kontra rak szyjki macicy. Festiwal DJland8 startuje 11 sierpnia3 min read

50 DJ-ÓW ZAGRA NA RZECZ WALKI Z RAKIEM SZYJKI MACICY. FESTIWAL DJland8 WYSTARTUJE JUŻ 11 SIERPNIA!

DJland to charytatywny festiwal muzyczny, który od ośmiu lat odbywa się w Krakowie. Tegoroczna edycja skupia się wokół zdrowia kobiet, a przede wszystkim walki rakiem szyjki macicy. Festiwal wystartuje w południe 11 sierpnia  i składać się będzie z dedykowanej tematowi wystawy zdjęć, a także całonocnej imprezy w klubach Szpitalna 1 oraz Święta Krowa.

DJland to oddolna inicjatywa, która łączy w sobie zamiłowanie do muzyki elektronicznej oraz dobroczynności. Powstała osiem lat temu z inicjatywy Agnieszki Szuścik, fotografki aktywnie działającej na rzecz kultury w Krakowie. Głównymi celami tegorocznej eydcji DJland są pomoc finansowa i zwiększanie świadomości w kwestiach chorób onkologicznych, promowanie  niezależnej muzyki elektronicznej, a także zjednoczenie krakowskich DJów, klubów i publiczności.

Ósma edycja DJlandu skupia się wokół problematyki raka szyjki macicy, jego profilaktyki i zmniejszenia konsekwencji przebycia choroby. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Scanmed, a celem zbiórki są odczynniki i inne potrzebne materiały na badania naukowe prowadzone przez doktorów Pawła Gruszeckiego i Pawła Szymanowskiego, ginekologów pracujących w Szpitalu Świętego Rafała. Badania te mają na celu wskazywanie węzłów wartowniczych podczas operacji raka szyjki macicy. Wybór owego celu związany jest pośrednio z faktem, iż pomysłodawczyni i główna organizatorka festiwalu w tym roku przeszła taką operację.

Tegoroczna odsłona DJland składa się z części dziennej i nocnej oraz obfituje w szereg wydarzeń towarzyszących. Festiwal otworzy wernisaż wystawy „To sie nie zdarza” autorstwa Agnieszki Szuścik, prezentujący projekt na temat przebycia przez artystkę raka szyjki macicy. Podczas wernisażu odbędzie się wykład i dyskusja z doktorami Gruszeckim i Szymanowskim oraz wykład Agi Szuścik na temat terapii sztuką podczas trudnych życiowych wydarzeń.

Część wieczorną otworzą dwa warsztaty. Pierwszym z nich będzie Obraz w pigułce, czyli cykliczny, artystyczny projekt charytatywny. Co do zasady to mali Pacjenci szpitali projektują, a artyści następnie malują obrazy do Szpitali Dziecięcych. Tym razem to uczestnicy DJland będą tworzyć sztukę, która następnie zawiśnie na szpitalnych korytarzach. Wykłady poprowadzi absolwentka ASP Natalia Nowicka. Celem drugich warsztatów będzie nauka sztuki DJ-skiej pod przewodnictwem CO – Music & Alternative Art.

Następnie w klubach Szpitalna 1 oraz Święta Krowa rozpocznie się część muzyczna festiwalu. Na czterech scenach wystąpi 50 DJ-ów specjalizujących się w różnych gatunkach muzycznych. Na Szpitalnej 1 usłyszeć będzie można techno, acid, tekk, core, ambient i house, zaś w Świętej Krowie drum n bass i jungle. Wystąpią między innymi Michał Wolski, Piotr Figiel, HiTrash, Huges, Urloop, Rusałka, Kenjah, MR Floppy, Cool Bid, Trollo, Matt Brzydcore i wielu, wielu innych.

Szczegółowy program DJland8 w dniu 11 sierpnia:

Wernisaż wystawy „To się nie zdarza”  (kliknij by zobaczyć wydarzenie na Facebooku)

start: 12.00

Krakowskie Forum Kultury

  1. Mikołajska 2, Kraków

DJland8 x Szpitalna 1 x Święta Krowa (kliknij by zobaczyć wydarzenie na Facebooku)


start 20:00, klub Szpitalna 1:

Warsztaty Obraz w pigułce / A Dose of Painting & Warsztaty DJskie od podstaw z DJem CO – Music & Alternative Art

godz. 22:00 – kluby Szpitalna 1 i Święta Krowa, 50 DJów gra na czterech scenach

Klub Szpitalna 1

  1. Szpitalna 1, Kraków

Klub Święta Krowa,

  1. Floriańska 11, Kraków

start: 22:00

Wstęp: minimum 20 złotych wrzucone do zaplombowanej puszki festiwalowej. Przy wejściu otrzymuje się opaskę, która upoważnia do wstępu do obu klubów.

Organizatorami festiwalu są DJland, klub Szpitalna 1 oraz klub Święta Krowa.

Partnerują mu Fundacja Scanmed, On Lemon oraz Obraz w Pigułce.

Szpitalna 1 (kawiarnia w bramie wejściowej), fot. Kachna Baraniewicz
Szpitalna 1, fot. Kachna Baraniewicz
Szpitalna 1 (bar) fot. Nodar Kontselidze
Szpitalna 1 – koncertowa sala główna fot. Nodar Kontselidze