Ultimate magazine theme for WordPress.

Night Club Piekiełko Station – spektakl TEATRU KX2 min read

PREMIERA 17/ 18/ 19 maja 2018, godz. 17.30 i 20.00

0

Night Club Piekiełko Station jest wędrówką po otchłani ludzkiego grzechu, gdzie słowa poezji i dźwięki muzyki stają się stacją przemiany i nawrócenia. “Piekiełko” nawiedzone przez Peccato i jego świtę odradza się i oczyszcza dzięki działaniu energii dobra zsyłanej z górnego poziomu – Antykwariatu Wergilego. Pani Morte zabiera wszystkich w rytmie dance macabre ku Światłu, w którym wyłania się Góra Czyśćcowa – miejsce pokuty i oczyszczenia dla wędrowców zmierzających ku Ziemi Obiecanej Edenu.

W spektaklu wykorzystano fragmenty dzieł wielu wybitnych pisarzy i poetów, wśród których wymienić należy T. Różewicza, L. Carrolla, T. S. Eliota, E. Stachurę, C. R. Zafóna, F. Pessoę i oczywiście Dantego Alighieriego.

 

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas Przypadki losowe różnorodnych bohaterów wplątanych w sieć uzależnień i namiętności dadzą widzowi możliwość refleksji nad sensem ludzkiego życia uwięzionego w klepsydrze czasu! 

 

 

Teatr KX to inicjatywa powołana do życia przez profesor Monikę Rasiewicz – aktorkę, reżysera, pedagoga, która wraz z grupą studentów Akademii Ignatianum w Krakowie, Akademii Muzycznej w Krakowie tworzy od listopada 2014 roku widowiska teatralne. Działają w ramach Naukowego Koła Teatralnego AIK. W okresie kilkuletniego funkcjonowania udało im się zrealizować m.in. adaptację dramatu “Tango” Sławomira Mrożka, inscenizację komedii Williama Szekspira “Sen nocy letniej” w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. W zeszłym roku grupa pracowała nad ponadczasowym dziełem Dantego “Boska komedia”.

https:///watch?v=5gMikqNnZto
https://pl-pl.facebook.com/teatrkx/

 

OBOWIĄZKOWA REZERWACJA WEJŚCIÓWEK: spektakl@ignatianum.edu.pl

Wstęp wolny! #paywhatyouwant

 

OBSADA
Reżyser:
prof. dr hab. Monika Rasiewicz
Aktorzy:
Hanna Bystrzycka
Adrian Domarecki
Anna Pacuła
Daria Kuszlik
Joanna Kupiec
Katarzyna Chajduła
Wacław Piwowarczyk
Aleksandra Warchał
Kinga Ziembińska
Weronika Błaż
Piotr Kalina
Magda Studnicka
Monika Węgrzyn
Olesia Wąsowicz
Tomasz Wieczorek
Bogumiła Gizbert-Studnicka
Marek Skrukwa
Scenografia/ kostiumy:
Konstancja Nałęcz-Nieniewska, Zuzanna Besaraba
Charakteryzacja:
Katarzyna Grzegorczyk, Sara Nałęcz-Nieniewska
Projekty graficzne:
Agata Kadenacy, Dawid Makowski
Pomoc techniczna:
Igor Solarz, Maciek Jędrychowski
Oświetlenie:
Ada Bystrzycka, Dawid Markowicz