Nowa piosenka od Elly Tess. Recenzja “puzzli”

Autorefleksja, dziewczęcy urok i spontaniczność w wyrażaniu emocji – to właśnie Elly Tess. Po pozytywnie przyjętym debiucie nadeszła pora na nowy singiel młodej łódzkiej wokalistki. Premiera “puzzli” – pierwszej kompozycji artystki w języku polskim – odbyła się 22 marca. Jak Tess poradziła sobie tym razem?

 

“puzzle” to trzeci singiel Elly Tess, ale jednocześnie pierwsza piosenka skomponowana w pełni samodzielnie. Przy poprzednich utworach (“sad girl” i “Ghosting”) wokalistka współpracowała z Hotelem Torino, czyli popularnym duetem polskich producentów (Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek). Obie piosenki oprócz sporego ładunku emocjonalnego miały także potencjał radiowy, co blisko związane jest ze stylem wypracowanym przez Hotel Torino, którzy współtworzyli przeboje takie jak “Cześć jak się masz” Sanah i Sobla czy “Superhero” Viki Gabor.

 

Elly Tess tym razem pokazuje się słuchaczom od spokojniejszej strony. “puzzle” to typowa ballada, którą wyprodukował Piotr Siejka – istotna postać na polskim rynku muzycznym, która kształtowała brzmienie popu razem z Kasią Cerekwicką za sprawą albumu “Feniks” i hitu “Na kolana”. Tess podjęła dobrą decyzję łącząc siły z Siejką – uniwersalny, kobiecy i delikatny wymiar muzyki popularnej idealnie pasuje do młodej wokalistki.

 

Artystka po raz pierwszy skraca tak bardzo dystans między nią a słuchaczami. Głównie za sprawą wyjątkowego, intymnego wideoklipu, który zrealizowała samodzielnie. Oglądamy Tess w jej mieszkaniu w Los Angeles, obserwujemy codzienną rutynę i jesteśmy świadkami uczuciowego katharsis.

 

Zaskakuje przede wszystkim lekkość, z którą Elly Tess wyraża swoje emocje. Trudno uwierzyć, że jest to jej pierwszy tekst napisany po polsku. Słychać, że artystka wyrasta na świetną songwriterkę, której utwory doskonale sprawdzają się w rozmaitych aranżach. Dotychczasowy dorobek Tess oddaje całe spektrum barw i brzmień współczesnej muzyki popularnej, a jej długogrający debiut zapowiada się intrygująco.

Leave A Reply

Your email address will not be published.