Strona główna Muzyka Nowe albumy Nowy album Lunatic Soul jesienią 2020

Nowy album Lunatic Soul jesienią 2020

Mariusz Duda potwierdził na swoich mediach społecznościowych, że nagrania nowego, siódmego albumu Lunatic Soul wchodzą w ostatnią fazę. Następca płyt „Fractured” i „Under The Fragmented Sky” jest już prawie gotowy.

„Wielu z Was wie już o tym, że pracuję nad siódmym albumem Lunatic Soul” – pisze Mariusz Duda – „Sporadycznie ukazywały się bowiem informacje ze studia, filmiki, zdjęcia w lesie 😉 i wypowiedzi w różnych wywiadach. Przyznaję, nie było zbyt łatwo wbijać się w luki dosyć intensywnej trasy koncertowej riversidowego „Wasteland”, ale jakimś cudem nowa płyta LS jest już w 75% skończona.
Aktualnie jestem na etapie kończenia pracy nad tekstami. W maju i czerwcu planowane będą finałowe nagrania, wokale i dodatki. Premiera nowej, siódmej płyty Lunatic Soul będzie miała miejsce w październiku.”

Już wiemy, że album ukaże się w dwóch wersjach.

Na płycie znajdzie się 6 utworów, całość będzie trwała około 40-tu minut. Album ukaże się również w wersji dwupłytowej, na której znajdzie się… kolejne 40 minut muzyki, głównie instrumentalnej, w tym 26 minutowa suita „Transition 2”. W sumie słuchacze otrzymają więc blisko 80 minut nowego materiału.

Muzycznie nowy album ma być powrotem do korzeni. Dosłownie.

„Płyta będzie mroczno – folkowa, organiczna, słowiańsko – skandynawska.” (…)

„To będzie melodyjny, gęsty i spójny album. Bardzo bliski natury i mego serca, pochodzę wszak z mazurskiej krainy lasów i jezior, tam się urodziłem i tam dojrzewałem, więc „leśne i słowiańskie klimaty” zawsze były i będą częścią mojego życia.” – mówi Duda.

Nowy album Lunatic Soul ukaże się w naszym kraju tradycyjnie dzięki firmie Mystic Production. 

Więcej informacji oraz pierwsze dźwięki już wkrótce!

Exit mobile version
X
Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/wk2021/public_html/wp-includes/functions.php on line 5481