„Jestem nutą wolności na pięciolinii świata” – profil artystyczny i recenzja „Szafirowego Blasku” EVY

„Szafirowy blask”, do którego tekst napisał Michał Wojnarowski, uświetnił soundtrack do filmu, pt. Maria Skłodowska-Curie”. Singiel znalazł się także na liście Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki, gdzie przez długi czas utrzymywał się na drugim miejscu, żeby po krótkim okresie objąć zaszczytne prowadzenie. Stylistyka singla utrzymana jest w konwencji retro.

Kompozycja jest wesoła, taneczna i oparta na miarowym bicie. Chórki, które jej towarzyszą, pięknie dekorują zwrotki. Lekka stopa, melodyjność i chwytliwość, to jej znaki rozpoznawcze. Teledysk do piosenki, opowiada historię dwojga kochanków, którzy w sielskiej atmosferze wygrzewają się na kocu w promieniach słońca. Akcja rozgrywa się w dwóch różnych epokach i ukazuje szalone perypetie, towarzyszące płomiennemu uczuciu. Przez klip przewija się także szafirowy klejnot, rozbłyskujący w kulminacyjnych momentach, a para głównych bohaterów, ubrana jest w szykowne kostiumy. W role kochanków wcielili się przystojni, Aneta Gierat i Ireneusz Mosio. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialna jest Mira Guziakiewicz, a za zdjęcia Błażej Szymczyk i Jacek Martini-Kielan.

http://evaandmusic.com/

Eva współpracowała z Marcinem Nierubcem i Michałem Zabłockim przy utworze o krzepiącym tytule, „Będzie po co żyć”. Była także autorką scenariusza i libretta do musicalu, w którym sama występowała. Piosenkarka może się także poszczycić udziałem w międzynarodowych produkcjach filmowych.

Singiel: EVA Szafirowy blask

Eva, to mieszkająca w Krakowie, wokalistka o barwnej osobowości. Jest absolwentką wyższych studiów muzycznych oraz podróżniczką i artystką – postacią spod wielu aliasów i o wielu twarzach. Obecnie skupiona jest przede wszystkim na muzyce z gatunku pop. Repertuar Evy rośnie w siłę z każdym dniem, a jej poczynania warto bacznie śledzić.

http://evaandmusic.com/

Eva od zawsze marzyła, aby zostać zawodową tancerką, ale szczęśliwy traf chciał, że zajęła się śpiewem. Tworzy od niedawna. To „coś” tkwiło w niej już długo, ale w uśpieniu. Sama podkreśla jednak, że odkąd sięga pamięcią, starała się słuchać głosu własnego serca i podążać za śladami dźwięków. Śpiewanie natomiast, pozwoliło jej na nowo zacząć gospodarować otaczającym ją światem i skuteczniej wydobywać z siebie bogate pokłady własnego wnętrza. Eva jest miłośniczką przygód z prawdziwego zdarzenia, ponieważ nie podróżuje wyłącznie w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale także metaforycznie – w głąb siebie. Uwielbia odkrywać swoje potencjały twórcze, nieodkryte dotąd talenty, meandrować po nieznanych zakamarkach własnej psychiki. Z miejsc na ziemi, szczególnie upodobała sobie Afrykę, a także Bliski i Daleki Wschód. Fascynuje ją kultura żydowska, folklor, elementy etniczne… Jest marzycielką, zawzięcie pochłania książki, barwnie opowiada, ma mnóstwo zaskakujących przemyśleń, aktywnie słucha i wydobywa z przekazu inspirujące i poruszające ją treści. Umiejętność snucia storytellingu, wykorzystuje na swój artystyczny użytek. Lubuje się w piosenkach Franka Sinatry, a jako swoje największe inspiracje wymienia Barbrę Streisand, która według Evy „po prostu ma osobowość”.

Całe moje życie, to jedna wielka podróż! Ale mam swoją stałą przystań, do której zawsze wracam.”

Najbardziej pożądanym efektem, który Eva chce osiągnąć w swojej twórczości, jest wykreowanie pięknego, kolorowego świata. Zależy jej na stworzeniu energetycznego, popowego repertuaru, który postawi na równe nogi nawet najspokojniejszych słuchaczy. Chce się zmieniać, jak w zegarku, być dynamiczną, wiecznie podróżującą, poszukującą nowych wrażeń i doznań kobietą. Emocje, wyniesione z podróży i wszelkie uniesienia, związane z zawieraniem nowych znajomości, chce przekłuć na swoją muzykę. Podkreśla również, że nie chce wyzuć swoich kompozycji z sentymentu i swoistej melancholii. Bardzo zależy jej na dotykaniu tych najwrażliwszych sfer we wnętrzu słuchaczy i w konsekwencji zmienianiu postaw, które dotyczą chociażby ich intymnych relacji. Wierzy, że dzięki jej tekstom, niektóre związki międzyludzkie mogą przybrać na wartości. Jej muzyka wyraża miłość, wolność i nadzieję na lepsze jutro.

Bliskie przedstawienie Evy będzie równie trudne, co dookreślenie kierunku, w którym porusza się, jako twórczyni. Jej głos pomaga się odprężyć i rozciągnąć usta w błogim uśmiechu. Muzyka, którą tworzy, jest trudna do scharakteryzowania i niełatwo jest wyznaczyć jej ramy, ponieważ są niezwykle elastyczne, ale jej niewątpliwą zaletą na pewno jest fakt, że odznacza się potężnym ładunkiem emocjonalnym, ma w sobie wiele uroku, kobiecości i słodyczy. Nie sposób ujmować artystom, którzy tak umiejętnie posługują się ekspresją i tak efektownie wykorzystują swoje nieocenionej jakości atrybuty. Idźcie za głosem… Evy!

EVA – Czasem spokojna i nastrojowa, czasem porywcza i pełna energii – Eva jest artystką o wielu twarzach. Owiana nutą tajemniczości podróżniczka i artystka, pochodząca z Barlinka. Absolwentka wyższych studiów muzycznych. Ze szczególną wrażliwością dba o wartościowy przekaz muzyczny. Artystkę charakteryzuje przede wszystkim rytmiczny, popowy repertuar, ciepłe, pełne dystansu teksty oraz barwne stylizacje sceniczne, z licznymi elementami etnicznymi. Inspiracji poszukuje m.in.: w kulturze żydowskiej czy zwyczajach i folklorze Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu. Eva swoje utwory wykonuje w kilkunastu językach.Dzięki licznym podróżom, mogła czerpać inspiracje i koncertować w wielu krajach świata. Na swoim koncie ma już cover francuskiego utworu do filmu “Maria Skłodowska – Curie” – “Szafirowy Blask”, napisany przez Michała Wojnarowskiego. Współpracowała też z Marcinem Nierubcem oraz Michałem Zabłockim przy utworze „Będzie po co żyć”, który jest drugim singlem na koncie artystki.

Więcej na: http://evaandmusic.com/

Leave A Reply

Your email address will not be published.