Państwa ciekawi co słychać na dalekiej rubieży?

Słychać dobrą muzykę. Tu też.

Maja Karteczka, doświadczona wokalistka, a jednak debiutantka, przekazuje pierwszą piosenkę zapowiadającą jej autorską płytę.
Według proroctw i przepowiedni ma się ona ukazać w tym roku i dzięki wsparciu lokalnego programu stypendialnego.

Urodziła się i mieszka w Wałbrzychu – ostatnim, dużym mieście przed czeską granicą, na południowym. Z daleka od rozpędzonych maszynerii XXI wieku, w otoczeniu gór, lasów i futrzanych zwierząt w liczbie 5-ciu przybocznych i kilku dochodzących. Ale nie dajmy się zwieść temu hipisowskiemu obrazowi. Jeśli wsłuchają się w Państwo w tekst, podany w dobrze zagranej, zdecydowanie konkretnej muzyce, zobaczą mocno stojącą w rzeczywistości, zaangażowaną społecznie istotę.

Maja dojrzewała w otoczeniu muzyki zaszczepionej przez tatę – kontrabasistę. Królował jazz, ciężki, rdzenny soul i blues.

„Muzyka to dla mnie tylko narzędzie – nie jest celem sama w sobie. To swoisty środek wyrazu, sposób, żeby przekazać to, co dla mnie najważniejsze: prawdę. Nie perfekcja, ale prawda mnie w muzyce kręci najmocniej. Dlatego tak lubię soul, jazz i wszystkie te gatunki, które zostawiają przestrzeń na improwizację i interpretację, bo tam znajduję tej prawdy najwięcej. Tego samego szukam w mojej muzyce”.

Stawała u boku świetnych artystów koncertując na scenach całej Polski.

„Teraz jednak najwyższy czas na spełnianie swojego, wyjęcie napisanych piosenek z zakurzonych kartonów i szuflad”.

Utwór nosi tytuł „Zawartość człowieka w człowieku”.
Mi, choć obiektywny – wiadomo – nie będę, smakuje wyśmienicie.

Oddaję go zatem Państwu.

Maja Karteczka – śpiew, tekst, muzyka, Filip Miguła – instrumenty klawiszowe, Bartłomiej Libera – perkusja, instrumenty perkusyjne, Paweł Ludwiczak – gitara basowa, zespół – aranżacja.

Realizacja wideo: Robert Gottfried, Paweł Ludwiczak
Miks, mastering: Bartek Miszczyk M:23 Studio

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.