Ultimate magazine theme for WordPress.

Pierwszy singiel zapowiadający projekt Zalewski śpiewa Niemena

„Przyjdź w taką noc” – pierwsza odsłona projektu specjalnego „Zalewski śpiewa Niemena”

26. stycznia 2018 ukaże się nowa płyta Krzysztofa Zalewskiego. Nie będzie to jednak kolejna autorska płyta. Tym razem to projekt specjalny – album z piosenkami Czesława Niemena. 

A wszystko zaczęło się w Jarocinie. Organizatorzy kultowego festiwalu postanowili godnie uczcić dwie piękne rocznice – pół wieku od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” i 30 lat od występu Czesława Niemena na jarocińskiej imprezie – i zaproponowali Krzysztofowi Zalewskiemu przygotowanie koncertu z repertuarem Mistrza. Autor „Złota” zgodził się, bo lubi wyzwania, ale zrobił to również po to, by lepiej poznać swojego idola.

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił tych utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności, całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych ;).  Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii. 

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest „Przyjdź w taką noc”.
Oprócz niego na płycie znajdą się między innymi „Dziwny jest ten świat”„Jednego serca”, ale również te nieodkryte jak „Doloniedola”czy „Status mojego ja”.
Krzysztof Zalewski o pierwszym singlu:
Cała płyta w styczniu, a póki co, na pierwszy ogień serwujmy Wam piękną, bigbitową piosenkę – „Przyjdź w taką noc” (i jakie chórki – uauauiua!). To dopiero początek tej przygody. Niebawem następne piosenki i  koncerty. Trzymajcie się ciepło!
Wasz,

Z

Piosenka „Przyjdź w taką noc” dostępna w serwisach online oraz w streamingach:
https://Kayax.lnk.to/Przyjdzwtakanoc

Projekt  „Zalewski śpiewa Niemena” będzie można usłyszeć na żywo już w lutym!
Zalewski z zespołem w znakomitym składzie (Jurek Zagórski, Tomasz Duda, Jarek Jóźwik, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz, Natalia i Paulina Przybysz,) zagrają w najpiękniejszych salach w całej Polsce:

5.02.2018 WARSZAWA // TEATR ROMA
12.02.2018 POZNAŃ //  SALA ZIEMI
13.02.2018 GDAŃSK // POLSKA FILHARMONIA BAŁTYCKA
16.02.2018 JAROCIN // JAROCIŃSKI OŚRODEK KULTURY
17.02.2018 ŁÓDŹ // FILHARMONIA ŁÓDZKA
18.02.2018 LUBLIN // CENTRUM SPOTKANIA KULTUR
22.02.2018 SZCZECIN // FILHARMONIA IM. MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA
25.02.2018 KATOWICE // MIASTO OGRODÓW
26.02.2018 KRAKÓW // OPERA KRAKOWSKA

bilety do kupienia na http://www.goodtaste.bilety24.pl/