[Relacja] Piosenki na koniec świata (premiera)

fot. Krzysztof Trefon

Wczorajszego lipcowego wieczora mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłym spektaklu z pogranicza teatru i koncertu. Na deskach amfiteatru STYK Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu usłyszeliśmy utwory ze spektakli Szaniawskiego ułożone w historię o końcu świata.

Spektakl jest niejako epilogiem do „Dr. Strangelove” i w ironiczny sposób przedstawia wizje świata odradzającego się po wybuchu nuklearnym. Ocalali stawiają sobie pytania jak teraz będzie wyglądało ich życie. Ich przemyślenia przeplatały się z utworami muzycznymi.

Klimatyczna scenografia stylizowana na las z „płonącymi” jak pochodnie koszami oraz ciekawe kostiumy – to wszystko wprowadziło nas w niezwykły nastrój.

Jak wspomniałam na wstępie był to koncert dlatego zatrzymam się na chwile na oprawie muzycznej. W spektaklu wykorzystano m.in. ukulele, wiolonczelę, gitarę elektryczną oraz rozmaite efekty dźwiękowe. Nagłośnienie niestety nie było najlepsze co momentami bardzo zakłócało odbiór. Podkłady muzyczne często zagłuszały wokale.

Ogólne wrażenia pozytywne, choć można by się przyczepić do kilku detali, ale w końcu miała to być ironia i abstrakcja wywołująca uśmiech i niech tak zostanie.

Chętnych zapraszamy dziś na powtórkę godzina 21:30 amfiteatr STYK Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Reżyseria: Maciej Podstawny
Dramaturgia: Dorota Kowalkowska, Łukasz Zaleski
Scenografia, kostiumy i światło: Mirek Kaczmarek
Aranżacje, muzyka: Kamil Tuszyński, Anna Stela
Wideo: Amadeusz Nosal
Choreografia: Katarzyna Zielonka

Obsada:
Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Anna Stela [g], Mirosława Żak / Roksana Lewak [g], Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki

Muzyka na żywo: Anna Stela [g],
Wiolonczela: Bożena Papała

krzysztof-trefon-2849 krzysztof-trefon-2859 krzysztof-trefon-2863 krzysztof-trefon-2868 krzysztof-trefon-2870 krzysztof-trefon-2872 krzysztof-trefon-2873 krzysztof-trefon-2875 krzysztof-trefon-2881 krzysztof-trefon-2883 krzysztof-trefon-2887 krzysztof-trefon-2892 krzysztof-trefon-2898 krzysztof-trefon-2901 krzysztof-trefon-2904 krzysztof-trefon-2905 krzysztof-trefon-2913

Leave A Reply

Your email address will not be published.