POGRANICZE ALTERNATYWNEGO ROCKA Z DOMIESZKĄ PSYCHODELII LAT 70. – ZESPÓŁ MONSIEUR PREMIERE PRZEDSTAWIA NOWY ALBUM “DŁUGIE NOCE I KRÓTKIE DNI”

Monsieur Premiere to wrocławska zgraja ostatnich kowbojów z gitarami w rękach. Po debiutanckim EP “Popiół i Proch”, zdominowanym przez staroszkolne brzmienie gitar i organów nadchodzą “Długie Noce i Krótkie Dni”. Blisko dwuletnia podróż, zawarta w ośmiu kompozycjach to opowieść o wzlotach i upadkach, ukrytych pragnieniach i porzuconych marzeniach, gdzie akustyczne instrumenty konfrontują się z ciężkimi syntezatorami. W tym miejscu zamykamy wszystkie nasze przeciwieństwa, tworząc jedyne w swoim rodzaju tao.

Posłuchaj w streamingu:
https://ffm.to/MonsieurPremiereDlugie

Zespół zrodził się z inicjatywy Ranch Sessions, gdzie początkowo pięciu muzyków nagrało spontanicznie utwór “Talizman”. Po ciepłym przyjęciu przez słuchaczy i dobrej energii w studiu skład postanowił spotkać się raz jeszcze w celu stworzenia dłuższego materiału.

Latem 2018 roku Monsieur Premiere zamknęli się na 4 dni w Jupiter Ranch Studio w Bogdaszowicach i nagrali na setkę pierwsze wydawnictwo „Popiół i Proch”. Promowane singlami „ Lot No. T350”, „Noche de la Muerte” oraz „ Popiół i Proch”. Skład zagrał kilka koncertów, a następnie zaszył się w studio, dopracowując materiał na płytę długogrającą.

Sukcesywnie wydawane single “Późno Chodzimy Spać”, “Drogie Kasyna i Wybory Miss” oraz “Król” zapowiadające nadchodzącą płytę spotykały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony słuchaczy oraz stacji radiowych. Single były grane na antenie radia Czwórki, Trójki, Antyradio oraz Radia Ram. Zespół zagrał m.in. na Wrosound 2021 czy Drum Basstion Festival. Aktualnie zespół funkcjonuje jako kwartet w składzie: Tom J, Piotr Grzegorowski, Mateusz Rup, Konrad Karolczyk.

Nowe wydawnictwo „Długie Noce, Krótkie Dni” ma swoją premierę 19 stycznia 2022 r. Koncerty promujące płytę już pod koniec miesiąca: 27.01 we Wrocławiu, 28.01 w Krakowie, 29.01 w Lublinie.

 

Obserwuj Monsieur Premiere:
Facebook Instagram Spotify

Napisz komentarz

Adres e-mail nie będzie opublikowany i widoczny

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.