Ultimate magazine theme for WordPress.

Polowanie na jaja na otwarcie tarasów w Książu1 min read

W pierwszym Wielkanocnym Polowanie na Jajka w Zamku Książ w Wałbrzychu wzięło udział ponad 100 dzieci oraz ich opiekunowie. Tradycyjna wielkanocna gra dla najmłodszych połączona została z otwarciem tarasów zamkowych po przerwie zimowej.

Odwiedzających wałbrzyski zamek Książ powitała w wielkanocny poniedziałek nie tylko rewelacyjna pogoda, ale także animatorzy z grupy artystycznej „Gorgona”, którzy wcielili się w wielkanocnego królika oraz dobrego duszka książańskich ogrodów czyli zielonowłosą Florę. Trzy grupy najmłodszych turystów oprócz zebrania całego koszyczka jaj, miały możliwość wysłuchania zamkowych legend oraz poznania jego historii w formie przystosowanej do ich wieku.

Polowanie na jajka to gra, podczas której zdobione jajka lub pisanki są ukryte dla dzieci, które mają je odnaleźć. Prawdziwe jajka na twardo, które zazwyczaj są barwione lub malowane, jajka z tworzywa sztucznego lub owinięte w folię czekoladki w kształcie jaj o różnych rozmiarach są ukryte w różnych miejscach. Gra często jest rozgrywana na zewnątrz, ale można ją również grać w pomieszczeniu. Dzieci zazwyczaj zbierają jaja do kosza. Jaja są umieszczane w miejscach o różnej trudności co do ich znalezienia, aby uwzględnić dzieci w różnym wieku i poziomie rozwoju. W południowo-niemieckich tradycjach ludowych zwyczajowo dodawano dodatkowe przeszkody, umieszczając je w trudno dostępnych miejscach wśród pokrzyw lub cierni.