Ultimate magazine theme for WordPress.

Posłuchaj przebojów Króla na żywo!2 min read

0

Już 17 maja w warszawskiej Proximie rusza trasa koncertowa poświęcona królowi rockabilly, rocka, hard rocka i heavy metalu! O kim mowa? Rzecz jasna, o Ronniem Jamesie Dio, który w trakcie swojej 50-letniej kariery tworzył w każdym z tych gatunków. Najbardziej znany jest jednak z dokonań cięższego kalibru muzycznego. Na pewno znasz go z zespołów takich, jak Black Sabbath, Rainbow, DIO i przebojów: “Heaven And Hell”, “Holy Diver”, czy “Long Live Rock’n’Roll”!

Ronnie odszedł od nas w 2010 r. w wyniku choroby nowotworowej, ale pamięć o nim żyje. W tym roku w ramach trasy memoriałowej jemu poświęconej wystąpi w sumie ponad 45 muzyków na 9 koncertach – w Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Zgierzu, Krośnie, Krakowie, Wrocławiu, Piekarach Śląskich i Sopocie. Cykliczny memoriał organizują już od 5 lat muzycy warszawskiej kapeli Scream Maker, których wspomaga zaprzyjaźniony hardrockowy skład White Highway.

Do wspólnego wykonania przebojów Dio zaprosili m.in wokalistów i instrumentalistów znanych m.in. z Hardline, Jorn, Turbo, Ceti, Oddział Zamknięty, Kruk, Thermit, Pudelsi, Ścigani, Another Pink Floyd, Acute Mind, Nasty Crue, Krusher, Meta Menardi, Livin Fire, Fake Logic, Riot Act, Hateseed, Wolf Spider, Rust, BlackSnake, Arcane Catherdal, Matragon Band, Kreon, Silver Samurai, ash’n’becher. Steel Velvet.

Grupa chętnych do uczczenia pamięci Ronniego rośnie z roku na rok. To cieszy, bo w Polsce jego nazwisko, w przeciwieństwie do kolegi z Black Sabbath, Ozzy’ego, jest znacznie mniej znane – zauważa Sebastian Stodolak, wokalista Scream Maker.

Memoriał promuje cover utworu DIO “Rock’N’Roll Children”
https://www.youtube.com/watch?v=YEIMnkRZQQM

Szczegóły dotyczące koncertów znajdują się tutaj:
https://www.facebook.com/events/334039050413090/

Bilety dostępne w klubach i online tutaj:
https://goout.net/pl/artysci/ronnie-james-dio/qqtuf/
https://www.ticketportal.pl/Event/Tribute_to_Ronnie_James_
DIO_Black_Sabbath_Rainbo (Piekary Śląskie)