Ultimate magazine theme for WordPress.

Recenzja albumu Hey ,, Błysk „

1

okładka

                                             Hey powraca po 4 latach z nową płyta ,, błysk
Zespół zaskoczył wszystkich słuchaczy, krążek wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała nam w ciągu ostatniej dekady. Błysk jest połączeniem gatunku elektronicznego, ale wciąż z garstką rocka. Teksty Katarzyny Nosowskiej genialnie dopasowują się do melodyjnej muzyki z odrobiną elektronicznej nuty.
Album zaczyna się singlem ,, błysk jednym słowem Melorecytacja. Wysokie nagromadzenie emocji, jak powracający ciężki sen po przebudzeniu. Piosenka transowa, gęsta od niepokoju, mroczna, melodia jednak wycisza i koi . Następny jest ,,szum tytuł adekwatny tak od strony muzycznej, jak i tekstowej. Przez cały utwór wiedzie charakterystyczny klawiszowy motyw, gitary natomiast pozostają wyciszone. Po szumie następuje piosenka ,, ku słońcu numer barwny, wesoły. Słychać gitarę klasyczną jak i elektryczną , perkusja stonowana , wyciszona , bas z nutą elektryczności . Piosenka „Prędko, prędzej” również ma charakter „wesoły” , energiczny oraz świeży , ( nic dodać nic ująć) . ,,2015 ” szczególną uwagę zwraca teksty , nie bywale życiowy , gdzie każdy coś dla siebie znajdzie . W melodii ważną role odgrywa wchodząca z opóźnieniem perkusja . Utwór ,, dalej zaczyna się poważnie , powolnie , ale nie na długo pozostajemy w takim klimacie gdyż piosenka nabiera barwy, które tworzy przede wszystkim perkusja oraz stłumione gitary . Natomiast ,,Hej hej hej bez refrenu z prostym rytmem oraz gitarowym wielo-głosem w tle . Kolejny utwór ,, I tak w kółko lekka, zgrabna i ze znamionami disco. Kompozycja jak falująca blacha, szarpana gitara, niesymetryczne uderzenia . Piosenka „Cud” o melancholijnej melodii , najbardziej spokojna kompozycja z całego albumu . Ostatnim singlem na płycie jest nic innego jak ,,Historie wesoły utwór wchodzący w gatunek popu ,łagodne gitarowe zagrywki i tekst tak prawdziwy.

Album jak zostało wspomniane wyżej, różni się od poprzednich. Można śmiało stwierdzić, że zespół wrócił do korzeni nagrywając album, w tonacji ukochanej przez swoich fanów.

Płyty, które dostępne są w sklepach muzycznych, to również małe dzieło sztuki. Hey, postanowił zaskoczyć fanów i wydali kilka różnych wersji. Różnią się one przede wszystkim, układem piosenek oraz kolorem, na co warto zwrócić uwagę, przy zakupie albumu. Zachęcamy o zaopatrzenie się wszystkich wersji krążka, bo czekają w środku, niespodzianki. Jakie? Sprawdźcie sami!

Posłuchaj:

Utwór wraz z klipem do piosenki ,,prędko , prędzej ”

%d bloggers like this: