Ultimate magazine theme for WordPress.

Recenzja albumu Jazzombie ,,Erotyki”

1

image001 (1)

Jazzombie to fenomen połączenia dwóch kultowych zespołów Lao Che i Pink Freud. Zespół powstał w 2014 roku , ale dopiero w tym roku postanowili wydać płytę ,,Erotyki” .
Płyta weszła do sprzedaży na początku kwietnia, a sam tytuł doskonale koresponduje się z zawartością tekstową wydawnictwa . Na krążku można się spotkać z twórczością : Jana Brzechwy , Juliana Tuwima , Bolesława Leśmiana czy Emila Zegadłowicza, które zostały zabarwione tematyką Erotyki. Teksty wraz z muzyką kipią pozytywną energią , doskonałymi warsztatami instrumentalistów , oraz zdolnościami do zabaw dźwiękami .
Płytę otwiera tytułowy singiel ,,Erotyki „. Jego intymny ton zdawałby się sugerować, że cały album będzie utrzymany w podobnym nastroju. A tu nic z tego – już następujący tuż po nim emanuje mocniejszą energią, lokując się w formule jazzowe o emocjonalnym wokalu. Jakby tego było mało, „Sic!” wnosi ze sobą spokojną rytmikę, pomysłowo skontrastowaną z perkusją. Utwór ,,Dziewiąta” to archiwalna kompozycja Henryka Warsa – „Umówiłem się z nią na dziewiątą” , do której dodano zabarwienie erotyczne .
Reszta kompozycji z płyty jest – bardziej rozbudowana, pełne erotycznych nawiązań , niby jazzowe, ale odwołujące się śmiało do klasyki rocka. No i wreszcie finezyjna produkcja – zachowująca „żywe” brzmienie, ale pomysłowo wykorzystująca taras studia, jako kolejny instrument.

 

W skład zespołu wchodzą :
Adaś Milwiw – Baron – trąbka, klawisze, wokal
Denat – sampler, wokal
Dimon – bębny, wokal
Karol Gola – saksofon barytonowy
Maciek – instrumenty perkusyjne, sampler, wokal
Rafał Klimczuk – bębny
Rysiek – bas, wokal
Spięty – wokal
Wieża – klawisze, wokal
Wojtek Mazolewski – bas, gitara, ukulele, wokal

%d bloggers like this: