Wybieram Kulturę
Aktualności muzyczne, relacje, recenzje płyt, wywiady, artykuły, informacje o imprezach oraz baza artystów i płyt.

[Recenzja] Ania Dąbrowska – „THE BEST OF”

0

„The Best Of” to najnowszy album znanej artystki- Ani Dąbrowskiej, która już dawno pokazała, że mamy do czynienia z piosenkarką pewną siebie, wiedzącą, co chce osiągnąć.

Poprzednia płyta wokalistki nosząca tytuł „Dla naiwnych marzycieli” osiągnęła status podwójnej platynowej, czyli krótko mówiąc- była fenomenalna.

Artystka zasłynęła udziałem w programie „Idol”, zajęła wówczas ósme miejsce. Pomimo tego, iż nie znalazła się w pierwszej trójce osiągnęła niesamowity sukces, stając się dla wielu ludzi idolem. Artystka od zawsze stawiała na muzykę, śpiewała ponad wszystko, a ciężka praca przyniosła jej wielką pomyślność.

„The Best Of” tworzy całkiem przyjemną formułę. Płyta jest zestawieniem różnych znanych, jak i nowych przebojów. Taka kompilacja, te dźwięki na pewno trafią do serc miłośników przede wszystkim muzyki pop.

„Z Tobą nie umiem wygrać” oraz „Porady na zdrady (Dreszcze)” to utwory, które stały się flagowymi piosenkami popularnych filmów. Moim zdaniem to jedne z największych przebojów w karierze Ani. Na płycie usłyszymy też  „W spodniach czy w sukience” i utwory z jej trzeciego albumu, gdzie słychać ciepły, silny głos wokalistki.

Trudno odmówić uroku singlowi „Nigdy nie mów nigdy” – ten kawałek dodaje nowemu nabytkowi wyjątkowy czar.

Płyta zawiera piętnaście utworów, które jako całość tworzą wspaniały nastrój, dają poczucie nadzwyczajności. Dąbrowska jest jedną z nielicznych artystów, którzy potrafią stworzyć swoją muzyką tak niepowtarzalny klimat.

Artystka wydała już sześć albumów, potwierdzając tylko jej wyczucie melodii i kunszt. Za każdym razem trafia do serc swoich fanów i tym razem  również ich nie zawiodła, udowodniła, że w jej życiu dużą rolę grają silne emocje, a ona sama konsekwentnie dążył do wyznaczonego celu.

Wybrane do nowego albumu utwory to pozycja spójna, zrealizowana z konkretną wizją całości.

„The Best Of” to album, który niewątpliwie wyróżnia się na naszym rynku swoją przystępną popową stylistyką. Uważam, że krążek zalicza się do udanych. Mam nadzieję, że piosenkarka będzie nas dalej zadziwiać swoimi umiejętnościami i doczekamy się kolejnych nowych dzieł, a nie tylko tzw. składanek najlepszych hitów 🙂

%d bloggers like this: