[Recenzja] BOVSKA – Kaktus

Ta recenzja nie była łatwa – chyba najtrudniejsza z moich dotychczasowych. „Kaktus” to jedna z tych płyt, jakich niewiele jest na naszym rynku muzycznym. Bovska nie wpisuje się w żadne szablony a album wyrywa się z wszelkich znanych konwenansów.

Bovską zainteresowałam się po tym jak usłyszałam w jednym z programów śniadaniowych utwór „Kaktus”. Powiedziałam wtedy: „wow, to coś zupełnie nowego i innego”. Zastanawiałam się jak taki „niecodzienny” utwór trafił do telewizji. Jakież było moje zdziwienie, kiedy z tego samego programu dowiedziałam się, że „Kaktus” znalazł się w czołówce nowego serialu „Druga Szansa”. Męczyłam „Kaktusa” wielokrotnie na YouTube i już wiedziałam, że zaprzyjaźnię się z Bovską na długo i będzie to przyjaźń niezwykła.

Zauroczona „Kaktusem” nie mogłam doczekać się płyty i zakochałam się w niej od pierwszego przesłuchania. Dla większości jednak nie będzie to styl, który przypadnie do gustu po pierwszym odsłuchu. Trzeba dać mu szansę, aby zabrzmiał ponownie w naszych uszach, zauroczył i na długo pozostał w głowie. Przekaz nie jest oczywisty – ale to właśnie lubię. Bovska ma swoiste spojrzenie na świat, które trudno od razu odczytać. Album jest wypełniony niecodziennymi  i metaforycznymi tekstami, w których Bovska przesyła swoje „hieroglify”.

Muzycznie album zabiera nas w podróż przez wszystkie kolory tęczy. Utwory zawierają całą gamę różnorodnych dźwięków, z których każdy jest dokładnie przemyślany i podkreśla tekst. Kompozycje po brzegi naładowane elektroniką, która momentami łagodnie buja, momentami radośnie pobudza a niejednokrotnie eksploduje na płycie.

Nie mogę zakończyć tej recenzji nie zatrzymując się na chwilę przy wokalu Bovskiej, który w trakcie słuchania płyty przenosi nas niemal w niebiańską, magiczną krainę.

Ta płyta jest podmuchem świeżości i kopniakiem dla naszego rodzimego rynku muzycznego. Właśnie dzięki takim artystom jak Bovska rodzi się nadzieja na zmiany.

Gorąco polecam: 10/10

Anna Słodkiewicz

Więcej o Bovskiej:
Oficjalna strona | Facebook

Posłuchaj płyty:

2 Comments
  1. Fan serialu says

    Genilany Album

  2. Kasia says

    Uwielbiam ten album

Leave A Reply

Your email address will not be published.