[Relacja] BOKKA – Koncert Finałowy The World Games 2017 Wrocław One Year To Go

Trzecim zespołem w Line-upie sobotniego Koncertu Finałowego była Bokka. Ten występ to był istny kosmos. Dlaczego?

Po pierwsze dlatego, że nikt nie wie kim są prywatnie członkowie BOKKI. Artyści występują w kostiumach a twarze skrywają za efektownymi maskami. Po drugie ich muzyka przenosi nas w nieznane niemal kosmiczne obszary.

Teraz kilka słów o przebiegu tego niezwykłego występu. Na scenie pojawiły się 4 zamaskowane osoby w tym jedna kobieta. Mimo że nie znamy ich tożsamości, to w przypadku Bokki absolutnie nie mamy do czynienia z amatorami tylko doświadczonymi muzykami i artystami – co widać i słychać. Wokalistka jest niewątpliwie obyta ze sceną a muzycy pokazują kunszt, którego nie da się wypracować w kilka lat (powstanie zespołu datuje się na rok 2013). Być może właśnie dlatego chcą pozostać anonimowi, by nie oceniano ich „nowej” drogi muzycznej przez pryzmat dotychczasowych osiągnięć. Ponadto jak to mówią sami artyści – chcą przekonywać do siebie jedynie muzyką. Wokalistka czarowała nas swoim śpiewem jednak nie wypowiedziała ani jednego słowa – komunikowała się z publicznością pisząc tekst wyświetlany na ekranie. Dodatkową „atrakcją” były niesamowite wizualizacje oddające charakter i tematykę utworów.

W ciągu tych kilku lat Bokka zjednali sobie już sporą rzeszę fanów czego przykładem na koncercie była obecność fanklubu, który przygotował kilka akcji koncertowych. Były to: balony na „Let It” oraz latarki na „Too Far, Too Close”. Niestety ze względu na panujące warunki wspomniane akcje nie do końca się udały – jednak to był bardzo miły gest.

Podsumowując przytoczę ponownie stwierdzenie z początku relacji – Bokka dostarczyli kosmicznych wrażeń i emocji, których nie sposób opisać słowami – to trzeba po prostu przeżyć. Wszyscy obecni pod sceną rozkoszowali się tylko muzyką i to nie byle jaką muzyką.

W mojej znikomej fotorelacji zobaczycie jedynie kilka fotek zrobionych podczas akcji z balonami. Brak fotek zespołu wynika z woli artystów, którą doceniam i szanuję.

Setlista:
1. Intro
2. Unspoken
3. Flashbacks
4. Let It
5. The Savages
6. Right Here
7. Strange Spaces + Joy
8. Too Far, Too Close
9. It’s There
10. Town Of Strangers
11. What A Day
12. K&B
BIS
13. Violet
14. Town Of Strangers MIX

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.