Ultimate magazine theme for WordPress.

runforrest oraz Sambor w ramach wydarzeń towarzyszących Opole Songwriters Festival2 min read

0
runforrest oraz Sambor dołączyli do tegorocznej edycji Opole Songwriters Festival i zagrają w ramach specjalnych wydarzeń towarzyszących!
runforrest wystąpi 29 września podczas before Opole Songwriters Festival, czyli pierwszej w historii festiwalu domówce. Koncert odbędzie się w jednym z opolskich mieszkań. Z kolei zespół Sambor zaprezentuje się festiwalowej publiczności w ramach sceny Nowego Kanonu Polskiej Piosenki, która towarzyszyć będzie przez cały weekend festiwalowy na FOOD FEST!Opole! Songwriters. Koncert Sambora odbędzie się w niedzielę, 1 października na placu Jana Pawła II – wstęp wolny.
runforrest pisze własne piosenki, a jakość i dojrzałość jego poezji są bardzo dobrze ugruntowane jak na tak młody wiek. Podobnie z jego śpiewem i panowaniem nad głosem. Ma za sobą bardzo udany występ podczas Enea Spring Break 2017 w Poznaniu. Do sukcesów należy dopisać również miano laureata krakowskiego Festiwalu MILA 2015 oraz Finalisty Przeglądu Zespołów Bluesroads 2016. Występował także podczas Sofar Sounds Kraków oraz Sofar Sounds Warsaw, przed Mani Orrason (IS), Czad Festiwal, a dodatkowo tego lata wziął także udział w Fama Festiwal.
SAMBOR to projekt osadzony w nurcie elektronicznej alternatywy. Jego liderem jest Sambor Kostrzewa – pochodzący z Tychów wokalista, muzyk i kompozytor, który przez międzynarodowy serwis Myspace uznany został za “jeden z najciekawszych polskich głosów”. Wraz z nim, projekt tworzą muzycy – Adam Cyzio i Krzysztof Kuźnik. Rok 2017 rozpoczęli premierą trzeciego albumu “Umbra” (pierwsza polska premiera tego roku). Płyta “Umbra” to nostalgiczna podróż przez historie wprost z rozmagnetyzowanych kaset VHS. Siedem utworów inspirowanych estetyką retrofuture łączy w sobie klasyczny songwriting z elektronicznymi brzmieniami złotej ery syntezatorów.

runforrest – “Stoned on Dylan” Sofar Sounds Warsaw

Sambor – “Pożar”