Aktualności muzyczne, relacje, recenzje płyt, wywiady, artykuły, informacje o imprezach oraz baza artystów i płyt.

Sonbird na pożegnanie lata. Zobacz relację z koncertu w pociągu!

Sonbird żegna lato. Zobacz relację z koncertu w pociągu!

Żywiecki zespół Sonbird tuż przed inauguracją jesiennej trasy koncertowej przemyca trochę słońca i przenosi nas w sam środek lata. Zobaczcie relację z ich wyjątkowego koncertu, który zagrali… w pociągu!

15 sierpnia zespół Sonbird postanowił przygotować niespodziankę dla fanów oraz pasażerów pociągu relacji Żywiec – Sucha Beskidzka i zorganizował w nim koncert. Przewozy Regionalne specjalnie na tę okazję podstawiły Pociąg Papieski, a na pasażerów tego wyjątkowego kursu, prócz muzycznej uczty, czekał także słodki poczęstunek serwowany przez obsługę pociągu. Jako, że koncertowanie w takich niecodziennych okolicznościach wszystkim przypadło do gustu, w drodze powrotnej Sonbird ponownie zagrał, tym razem w wersji akustycznej i dla pasażerów pociągu „Giewont” Kolei Śląskich.

Inicjatywa „Sonbird w pociągu” odbyła się przy ogromnym wsparciu lokalnych mediów, Stowarzyszenia Kolej Beskidzka, oraz przewoźników: Przewozów Regionalnych – właściciela marki konsumenckiej POLREGIO, oraz Spółki Koleje Śląskie, które pomogły nam zorganizować całe przedsięwzięcie.

 

„Trasa kolejowa Żywiec – Sucha Beskidzka to jedna z najpiękniejszych polskich tras. Od lat Stowarzyszenie Kolej Beskidzka walczy o utrzymanie jej przepustowości, a co za tym idzie, przywrócenie rangi Żywca na mapie połączeń kolejowych. Kiedy dość spontanicznie pojawił się pomysł na koncert w pociągu, od razu pomyśleliśmy o Stowarzyszeniu i o tym, by zagrać właśnie na tej trasie. Pochodzimy z Żywca, jesteśmy z tego dumni i całym sercem wspieramy takie inicjatywy.” – powiedział Dawid Mędrzak, wokalista zespołu Sonbird. 

 

Przed Sonbird pracowita jesień – trasa koncertowa i nagrywanie materiału na debiutancką płytę, której wydanie wywalczyli podczas Festiwalu Supportów.

Zanim jednak na dobre zawita u nas jesień, przenieście sie z nami na chwilę w sam środek lata i zobaczcie relację z koncertu w pociągu. Autorem zdjęć jest Wojciech Kupczak (Core Media), muzyczne tło stanowi natomiast utwór „Ląd” zespołu Sonbird.

Najbliższe koncerty zespołu SONBIRD:

 

23.09 – WISŁA – Rajd Wisły

30.09 – JAWORZE – Amfiteatr

12.10 – KRAKÓW – Magazyn Kultury

19.10 – WARSZAWA – Klub Stodoła

21.10 – GLIWICE – Klub Spirala

10.11 – WROCŁAW – Centrum Kongresowe A2

11.11 – KRAKÓW – TBA

24.11 – ŁÓDŹ – Klub Wytwórnia

X