Ultimate magazine theme for WordPress.

SZTABIŃSKI – GROCHOWSKA, Astor Piazzolla po polsku czyli Tango w domu wariatów do tekstów Michała Zabłockiego PREMIERA!!!2 min read

0

SZTABIŃSKI – GROCHOWSKA

Astor Piazzolla po polsku czyli Tango w domu wariatów  do tekstów Michała Zabłockiego

PREMIERA 2 SIERPNIA, KRAKOWSKI TEATR VARIETE

artCONNECTION music zaprasza na premierowy koncert pt. “Astor Piazzolla po polsku czyli Tango w domu wariatów” do tekstów Michała Zabłockiego. Projekt zwiera muzyczne i słowne wariacje na temat tang najwybitniejszego argentyńskiego kompozytora i twórcy stylu – nuevo tango.

Zmysłowe, namiętne, pełne emocji kompozycje Astora Piazzolli doczekały się już dziesiątek interpretacji. Najnowsza może zaskoczyć, doprowadzeniem naszych emocji, zmysłów do szaleństwa, lecz w szaleństwie jest metoda, którą przed publicznością odkrywać będą wyjątkowo uzdolnieni artyści młodego pokolenia, światowej klasy akordeonista – Patryk Sztabiński i obdarzona wyjątkowym głosem – Paulina Grochowska, którzy wspólnie stworzyli doskonały i niezwykle ekspresyjny duet.

„Wierzę w awangardę, wolność, rewolucje” – powiedział Astor Paizzolla w „La Semana” w 1983 r., tą niewielką ilością słów doskonale można opisać całość przedsięwzięcia, które w unikalny, artystyczny sposób łączy dwie odmienne kultury argentyńską i polską. Projekt również odkrywa, miłośnikom gatunku, nieznane dotąd rejony wolnej interpretacji znanych tang, które przez wielu mogą zostać uznane jako awangardowe lub nawet rewolucyjne.

Fot.: W. Stekla, P. Prokopowicz. Projekt graficzny: Maciej Tołwiński

Patryk Sztabiński jest zaliczany do grona najwybitniejszych akordeonistów młodej generacji jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował w wielu prestiżowych salach koncertowych, w tym w Carnegie Hall (New York) oraz m. in. w Orchard Hall (Tokyo), Festival Hall (Osaka), Operze Narodowej w Warszawie.

Jego partnerką jest utalentowana wokalnie i aktorsko – Paulina Grochowska – absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa. Szeroka publiczność poznała ja w 5. edycji The Voice of Poland i w musicalu „Kobiety na skraju załamania nerwowego” granego w warszawskim Teatrze Rampa.

Inicjatorami całości projektu są: Michał Zabłocki – poeta i autor tekstów piosenek m.in. Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila oraz KOVALCZYK – wokalista, producent muzyczny i założyciel wytwórni fonograficznej artCONNECTION music.

Absolutna premiera projektu odbędzie się podczas festiwalu III Tydzień Piosenki w Krakowie, a dokładnie w drugim jego dniu na deskach Teatru Variete. Bilety można nabyć bezpośrednio w kasach teatru oraz na stronie: https://teatrvariete.pl/repertuar

 

2 sierpnia, Teatr Variete, SZTABIŃSKI – GROCHOWSKA
Astor Piazzolla po polsku czyli Tango w domu wariatów

Muzyka: Astor Piazzolla
Teksty: Michał Zabłocki
Śpiew: Paulina Grochowska
Akordeon, opracowanie muzyczne: Patryk Sztabiński
Producent muzyczny: Kovalczyk

MANAGEMENT I WYDAWCA PROJEKTU:

artCONNECTION music