Ultimate magazine theme for WordPress.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu: „AUSGANG” za Grosze!2 min read

0

W TEATRZE DRAMATYCZNYM SPEKTAKL ZA GROSZE!

Teatr Dramatyczny im. Jerzego  Szaniawskiego w Wałbrzychu w ramach Dnia Teatru Publicznego 2018 i towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”

13 maja, o godz. 18.00 prezentuje najnowszy spektakl „Szaniawskiego”!

„AUSGANG”

tekst i dramaturgia: Magdalena Koryntczyk
reżyseria i scenografia: Mirek Kaczmarek
muzyka: Filip Kaniecki
ruch: Michał Przybyła

„AUSGANG” to inspirowana ikonografią komiksu wszechczasów – „Mausem” Arta Spiegelmana – alternatywna Biblia – czyli historia ludzkości od Genesis do Apokalipsy, leksykon przemocy dla początkujących i średniozaawansowanych, przestroga przed milczeniem wobec niegodziwości i wezwanie do odpowiedzialności za świat, który tworzymy. Spektakl w niezwykłej, wizualnej formie, który w paradoksalny, precyzyjny
i zabawny sposób dotyka wciąż nieprzepracowanych rozdziałów w historii człowieka.

Po raz pierwszy w roli reżysera – uznany scenograf MIREK KACZMAREK!

POPREMIEROWY POKAZ:
13 maja  2018 / niedziela / godz. 18.00 / Duża Scena
CENA BILETU: TYLKO 300 GROSZY!

Bilety na spektakl za okrągłe 3 złote będzie można kupić w sobotę 12 maja 2018, od godz. 17.00 – wyłącznie na miejscu w kasie Teatru. Jedna osoba będzie mogła nabyć dwa bilety.

Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Bilet do teatru za 300 groszy” jest finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego www.dzienteatrupublicznego.pl, www.instytut-teatralny.pl.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł). To znacząca kwota.
W tym roku kwota biletu nawiązuje do wyniku badania ekonomicznego teatrów, które na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, którzy stwierdzili, że 1 złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad 3 zł przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje. To fantastyczna wiadomość  dla organizatorów samorządów wszystkich szczebli – to dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk! Nie musi być kłopotem i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją – tłumaczy dr hab. Rafał Kasprzak, autor metody
i koordynator badania http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/241825.html].

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/
Więcej informacji: WWW.TEATR.WALBRZYCH.PL

fot. Natalia Kabanow
fot. Natalia Kabanow