Ultimate magazine theme for WordPress.

Bardzo teatralny weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu 10-11 lutego 20182 min read

0

Najbliższy weekend w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora zapowiada się bardzo teatralnie.

W sobotę, 10 lutego o 17:00, zapraszamy na spektakl pt. DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY, który dedykowany jest widzom dorosłym i młodzieży. Natomiast w niedzielę, 11 lutego o 12:30, zostanie zaprezentowany KOZIOŁEK MATOŁEK.

Sobotę spędzimy pod znakiem klasyki dla dorosłych bowiem spektakl DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY jest zarówno odniesieniem, jak i luźną interpretacją opowiadania Ernesta Hemingwaya STARY CZŁOWIEK I MORZE. Reżyserka spektaklu – Aga Błaszczak – bazując na oryginalności opowieści o samotności, heroicznym oddaniu sprawie i wielkiej wytrwałości w dążeniu do celu, opowiada nową historię, która rozgrywa się tuż obok nas. DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY porusza uniwersalne kwestie, takie jak strach przed śmiercią i nieznanym, podkreślając jednocześnie, jak ważne jest wyzbycie się lęków i dążenie do obranego celu. To międzypokoleniowy obraz relacji, ukazujący jej piękno i szczerość intencji.

W niedzielę natomiast, już tradycyjnie zapraszamy na spektakl dla dzieci. Tym razem na scenie zobaczymy spektakl, opowiadający przygody Koziołka Matołka, który wędruje po świecie w poszukiwaniu Pacanowa. Młody, niedoświadczony i łatwowierny Koziołek musi zmierzyć się z własnymi słabościami i lękami przed nieznanym. Poznaje mnóstwo ciekawych ludzi z różnych stron świata: chińskiego cesarza, bombajskiego zaklinacza węży, córkę arabskiego księcia, Indian. Wykonuje wiele rozmaitych czynności: uczy się alfabetu chińskiego, zostaje wodzem plemienia, pracuje na farmie, wygłasza odczyty w różnych miastach, jeździ samochodem. Nierzadko wpada w tarapaty, ale zarazem uczy nas, że wytrwałość oraz chęć zdobywania wiedzy pomagają w osiągnięciu każdego celu. KOZIOŁEK adresowany jest do dzieci w wieku 2+.

BILETY | 18 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
REZERWACJA | poniedziałek – czwartek w godz. 09:00 – 15:00, tel. 74 666 73 40
KASA BILETOWA | czynna godzinę przed spektaklem, tel. 74 666 73 41