Ultimate magazine theme for WordPress.

The Prince Estate oraz TIDAL zapowiadają nowy album Prince’a2 min read

0
The Prince Estate oraz globalna platforma muzyczno-rozrywkowa TIDAL potwierdzili wydanie wyczekiwanego albumu Prince’a z niepublikowanym do tej pory materiałem. Utwory, które ukażą się na płycie zostaną wyselekcjonowane przez The Prince Estate oraz samego Jay-Z.

Potwierdzenie wydawnictwa kończy jednocześnie spory prawne między The Prince Estate oraz TIDAL dotyczące niewydanego wcześniej albumu artysty. Płyta przez pierwsze 14 dni będzie dostępna wyłącznie za pośrednictwem serwisu streamingowego TIDAL. Użytkownicy usługi będą mogli bezpłatnie pobrać materiał przez 7 dni po premierze. Będzie to kontynuacja współpracy Prince’a z TIDAL, której owocem był m.in. ekskluzywny debiut HITnRUN Phase One i HITnRUN Phase Two. Krążek w formie fizycznej ukaże się nakładem The Prince Estate po wyłącznej premierze cyfrowej na TIDAL.

Nad albumem będą pracować The Prince Estate oraz Jay-Z. Naszym celem jest dzielenie się muzyką Prince’a z fanami. Artysta sam wybrał TIDAL na swojego partnera przy HITnRUN Phase One i HITnRUN Phase Two. Chcemy uszanować jego decyzję i uhonorować jego dorobek artystyczny – usłyszeliśmy w przemówieniu słynnego rapera. Troy Carter przemawiając w imieniu The Prince Estate potwierdził te słowa: „Bardzo się cieszymy, że udało nam się rozwiązać tę sprawę. Szanujemy decyzję Prince’a o współpracy z TIDAL. Ten album będzie zwieńczeniem kooperacji”.

Partnerstwo z TIDAL nie obejmuje żadnego katalogu muzycznego Prince’a, który podlegają wcześniejszym umowom z Warner Brothers Records. Umowa zawarta między TIDAL i The Prince Estate została zatwierdzona 9 maja 2018 r. przez Probate Court nadzorujący The Prince Estate.

 


TIDAL to globalny muzyczny serwis streamingowy stworzony dla fanów przez samych artystów z całego świata. Użytkownicy TIDAL korzystają z wyselekcjonowanych treści, które łączą muzyków z fanami na wielu płaszczyznach. Usługa oferuje najlepszą jakość dźwięku oraz wideo o wysokiej rozdzielczości, a także odkrywanie nowych artystów przez TIDAL Rising oraz unikatowe doświadczenia przez TIDAL X. TIDAL dostępny jest w 52 krajach z katalogiem ponad 50 milionów utworów i 210 000 filmów wysokiej jakości. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.tidal.com.