Ultimate magazine theme for WordPress.

VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ – NOWY ALBUM „ENT”!

fot. Michał Pańszczyk
0
PREMIERA: VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ – NOWY ALBUM „ENT”! / 13.04.

„…Jeśli kiedyś zamkną się za tobą lasu stare drzwi…”

Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej… Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. To powrót niezwykły, bo dojrzały i odpowiedzialny. To nie tylko nowy album zespołu ale owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się „wejść do tej samej rzeki” – a to zdarza się niezwykle rzadko.

 

Wersja standardowa płyty
Nazwa zespołu: Varius Manx & Kasia Stankiewicz
Tytuł płyty: „ENT”
Premiera: 13 kwietnia
Wydawca: Wydawnictwo Agora

 

 

 

 

 

 

Wersja płyty De Luxe:
Nazwa zespołu: Varius Manx & Kasia Stankiewicz
Tytuł płyty: „ENT”
Premiera: 13 kwietnia
Wydawca: Wydawnictwo Agora

 

 

 

 

 

 

Robert Janson ponownie znalazł charakterystyczną dla zespołu trzyliterową kontynuację słowa na „E”. I tak mityczny Ent podarował mu swoje imię – zespołową inspirację do skomponowania muzyki na nowy album.

„Z pewnością osoba Kasi dała mi nowy bodziec do tworzenia, skutkiem czego napisałem na płytę ponad 20 kompozycji, z których wspólnie wybraliśmy 14, według nas najbardziej oddających charakter albumu” – mówi Robert Janson

Wartość jaką każdemu z muzyków dał czas, odcisnęła się nie tylko w warstwie muzycznej ale także lirycznej. Piękne, hipnotyzujące melodie zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz, która o tej płycie mów tak: „Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta. Sama uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrych energii, a słuchając jej czuję się jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie”.

fot. Michał Pańszczyk

W większości kompozycji muzykom towarzyszył kwartet smyczkowy, a nad produkcją muzyczną płyty czuwało dwóch realizatorów dźwięku: Leszek Kamiński i Paweł Marciniak. Ciekawostką tego albumu jest jego wizualna oprawa. Zaproszeni do współpracy artyści inspirowali się muzyką, by stworzyć baśniowy świat w formie ilustracji i grafik, które dopełniają warstwę dźwiękową i będą stanowiły dodatkową wartość w trakcie promocji albumu.

Premiera albumu miała miejsce 13 kwietnia. Na półkach sklepowych ukazały się 2 wydawnictwa: wersja standardowa w kolorze zielonym oraz wersja De Luxe w kolorze czarnym, zawierająca dodatkowo 3 premierowe utwory – znaną już fanom zespołu piosenkę „Biegnij” oraz ciekawą aranżację utworu „Piosenka Księżycowa”. Książeczka wersji De Luxe będzie zawierała niepublikowane dotąd zdjęcia artystów w baśniowym otoczeniu.

Pierwszym singlem promującym Album „ENT” jest piękna, liryczna ballada zatytułowana „Mgła nad Warszawą”:

https://www.youtube.com/watch?v=i4nYM0ezSyg&feature=youtu.be