VII Międzynarodowy Festiwal na Rzecz Zbliżania Kultur 2017

PLAKAT

To już VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Zbliżania Kultur. Przez trzy dni, od 29 września do 1 października 2017 r., w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie przy ul. Belwederskiej 25, odbywać się będą koncerty, wystawy i jarmarki, prezentujące kultury różnych narodów. Nie zabraknie smakołyków, charakterystycznych dla wielu stron świata.

Wśród wykonawców znajdą się m. in. Kapela Hanki Wójciak – krakowski zespół, grający muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej; Dima Gorelic – urodzony na Ukrainie izraelski gitarzysta i kompozytor, łączący jazz z muzyką etniczną; Josif Fiszman – kaliningradzki pieśniarz, dziennikarz, producent i reżyser, mistrz piosenki aktorskiej i poetyckiej; Damrawa – zespół także z Kaliningradu, muzycy którego znajdują inspirację w historii ziemi pruskiej i legendach ludów żyjących w dawnych czasach na brzegach Bałtyku oraz Mateusz Ławniczak z Wrocławia – laureat konkursu SzekspirOFF-2017, śpiewający oryginalne pieśni szekspirowskie z czasów elżbietańskich.

W tym roku podejmujemy nową inicjatywę która, mamy nadzieję, stanie się tradycją. Na zakończenie Festiwalu odbędzie się „Koncert na rzecz Zbliżania Festiwali Świata”. Będzie to czas na prezentację imprez kulturalnych o podobnym profilu ze świata, których przedstawiciele nie tylko o nich opowiedzą, ale też przedstawią artystów, swoich reprezentantów, laureatów czy zwycięzców.

W ramach Festiwalu zaprezentują także swoją twórczość Stowarzyszenie Polskiego Patchworku z wystawą pt. „Raz na ludowo”, oraz artystka Aneta Skarżyński z kolekcją obrazów własnego autorstwa „Brzoza w kulturze słowiańskiej”. Misją Festiwalu jest zbliżanie Polaków i obcokrajowców mieszkających w Polsce, wzajemne poznanie i integracja wielonarodowej i wielokulturowej społeczności poprzez prezentację dorobku artystycznego, a także integracja i aktywizacja środowisk twórczych mniejszości narodowych i etnicznych oraz polskich, zapoznawanie i zbliżanie ich kultur ze sobą – budowanie poczucia wspólnoty ludzi, mieszkających w jednym domu – w Polsce.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie i Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny! Szczegółowy program Festiwalu i wszystkie relacje z nim związane można śledzić na stronach:

http://www.openart.org.pl/

https://www.facebook.com/fundaciaopenart/

https://www.facebook.com/MFZK.openart/

http://www.ronik.org.pl/

http://www.swpw.eu/

ULETKA
PLAKAT
X