VII Międzynarodowy Festiwal na Rzecz Zbliżania Kultur 2017

VII Międzynarodowy Festiwal na Rzecz Zbliżania Kultur 2017

To już VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Zbliżania Kultur. Przez trzy dni, od 29 września do 1 października 2017 r., w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie przy ul. Belwederskiej 25, odbywać się będą koncerty, wystawy i jarmarki, prezentujące kultury różnych narodów. Nie zabraknie smakołyków, charakterystycznych dla wielu stron świata.

Wśród wykonawców znajdą się m. in. Kapela Hanki Wójciak – krakowski zespół, grający muzykę z pogranicza world music, folku i piosenki autorskiej; Dima Gorelic – urodzony na Ukrainie izraelski gitarzysta i kompozytor, łączący jazz z muzyką etniczną; Josif Fiszman – kaliningradzki pieśniarz, dziennikarz, producent i reżyser, mistrz piosenki aktorskiej i poetyckiej; Damrawa – zespół także z Kaliningradu, muzycy którego znajdują inspirację w historii ziemi pruskiej i legendach ludów żyjących w dawnych czasach na brzegach Bałtyku oraz Mateusz Ławniczak z Wrocławia – laureat konkursu SzekspirOFF-2017, śpiewający oryginalne pieśni szekspirowskie z czasów elżbietańskich.

W tym roku podejmujemy nową inicjatywę która, mamy nadzieję, stanie się tradycją. Na zakończenie Festiwalu odbędzie się „Koncert na rzecz Zbliżania Festiwali Świata”. Będzie to czas na prezentację imprez kulturalnych o podobnym profilu ze świata, których przedstawiciele nie tylko o nich opowiedzą, ale też przedstawią artystów, swoich reprezentantów, laureatów czy zwycięzców.

W ramach Festiwalu zaprezentują także swoją twórczość Stowarzyszenie Polskiego Patchworku z wystawą pt. „Raz na ludowo”, oraz artystka Aneta Skarżyński z kolekcją obrazów własnego autorstwa „Brzoza w kulturze słowiańskiej”. Misją Festiwalu jest zbliżanie Polaków i obcokrajowców mieszkających w Polsce, wzajemne poznanie i integracja wielonarodowej i wielokulturowej społeczności poprzez prezentację dorobku artystycznego, a także integracja i aktywizacja środowisk twórczych mniejszości narodowych i etnicznych oraz polskich, zapoznawanie i zbliżanie ich kultur ze sobą – budowanie poczucia wspólnoty ludzi, mieszkających w jednym domu – w Polsce.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie i Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny! Szczegółowy program Festiwalu i wszystkie relacje z nim związane można śledzić na stronach:

http://www.openart.org.pl/

https://www.facebook.com/fundaciaopenart/

https://www.facebook.com/MFZK.openart/

http://www.ronik.org.pl/

http://www.swpw.eu/

ULETKA
PLAKAT
Baner w newsie 851×315
Baner w newsie 851×315

Ostatnio dodane: