Ultimate magazine theme for WordPress.

Wydarzenie pod Atlantami – Światowy Dzień Poezji1 min read

0

Z okazji przypadającego na 21 marca Światowego Dnia Poezji Biblioteka pod Atlantami zaprasza:

20 marca o godz. 17.00 w Filii nr 7 na Piaskowej Górze odbędzie się spotkanie autorskie Danuty Góralskiej-Nowak – wałbrzyskiej poetki i pisarki, zdobywczyni licznych nagród poetyckich.

20 marca o godz. 17.00 w Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu w ramach cyklu “Porozmawiajmy o…” odbędzie się spotkanie „Bob Dylan i Leonard Cohen – poeci rocka”. Zaprezentujemy portrety artystów, przeczytamy ich wiersze i wysłuchamy najważniejszych piosenek.

21 marca o godz.17.00 w budynku głównym w Śródmieściu odbędzie się wieczór poezji śpiewanej „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia” w wykonaniu Kuby Michalskiego.

2018 został ogłoszony rokiem Zbigniewa Herberta, jednocześnie mamy też 180. rocznicę urodzin Adama Asnyka. W programie koncertu będzie można usłyszeć kompozycje Kuby Michalskiego do wierszy tych dwóch genialnych polskich poetów. Czy więcej ich łączy, czy dzieli ? Zderzenie jest fascynujące.

Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i pięć albumów solowych. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.