Ultimate magazine theme for WordPress.

Yanish – “Się śni” nowa piosenka pilotująca EP i album “Dobrostan”1 min read

0

„Się Śni” – YANISH  – SINGIEL PROMOCYJNY

„Się Śni”

„Się Śni” to drugi singiel pilotujący EP-kę https://open.spotify.com/album/4iNkXnwVQngtqVpQparzGn?si=ZOPEsMshSfOFsuG43oamVw

oraz zapowiadający debiutancką, autorską płytę YANISHA – „Dobrostan”, która ukaże się we wrześniu 2018 roku.

Czas utworu: 4:44

Maj 2018 roku

Klip na YouTube → https://www.youtube.com/watch?v=nuTlfQpylDE&feature=youtu.be

YANISH to autorski projekt wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego, autora tekstów               i kompozytora muzyki. Artysta poprzez utwory z nadchodzącego albumu “Dobrostan” wraca do swoich muzycznych korzeni. Opiera kompozycje na naturalnych brzmieniach, takich jak akustyczna gitara, organy Hammonda czy melotron. Tworzy piosenki nieskomplikowane i przestrzenne, nierzadko w stylu retro, nawiązując do złotych lat 70 i 80. Płyta “Dobrostan” to muzyczny zapis emocji, przemyśleń i refleksji dojrzałego mężczyzny, który pozornie osiągnął życiową stabilizację.

Dla ZAiKS

Muzyka: Krzysztof Janiszewski, Piotr Skrzypczyk, Krzysztof Marciniak

Słowa: Krzysztof Janiszewski

Krzysztof Janiszewski występuje także w electro-rockowym Half Light, z którym nagrał 5 płyt (wydawca MJM Music PL) a wcześniej śpiewał m.in. w rockowej Vitaminie (MJM Music PL). Nagrał również płytę z legendą polskiego heavy metalu, basistą TSA Januszem Niekraszem (Metal Mind Production). Występował też okolicznościowo z muzykami toruńskiej Republiki. Jest współautorem książki o tym zespole – “My lunatycy. Rzecz o Republice” (wydawnictwo MUZA).